بازسازی ویلا
29
سپتامبر

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن یک ویلای نو و جدید با هزینه کم میباشد. محل زندگی ما نیز مانند هر چیز دیگر نیاز به نگهداری و به روز رسانی دارد تا بتواند مدت زمان بیشتری به خواسته ها و نیاز های ما پاسخ بدهد. از این رو بازسازی ویلا کاری است که دیر یا زود به سراغ ویلای ما آمده و ما باید آمادگی آن را داشته باشیم تا در بهترین زمان بهترین پاسخ را به آن دهیم. در این مقاله میخواهیم تجربیات مان در دفتر معماری ایماژ و هر آنچه در رابطه با بازسازی ویلا باید بدانیم را با شما در میان بگذاریم.

چه زمانی ویلا نیاز به بازسازی دارد؟

فرسودگی مصالح و تاسیسات از یک طرف و عدم پاسخگویی ویلا به نیاز های جدید ما از طرفی دیگر ما را وادار به بازسازی میکند

شاید در نگاه اول به این فکر افتاده باشید که هر زمانی که سن ویلا بالا میرود ما نیاز به بازسازی ویلا داریم. تا حدودی این مساله درست است اما اگر بخواهیم دقیق تر به موضوع بازسازی ویلا نگاه کنیم باید بگوییم که بازسازی تنها در صورت فرسودگی ساختمان اتفاق نمی افتد و بسیاری از مواقع عدم پاسخگویی ویلا به نیاز های جدید ما باعث میشود که ما به فکر بازسازی ویلا بیفتیم. به عنوان مثال افزایش تعداد افراد خانواده در طول سال ها و تغییر کاربری افراد از فضا ها از جمله کار هایی هستند که ما را وادار به بازسازی و نو سازی ویلا میکند.

پس میتوان گفت دو دلیل وجود دارد تا ما به فکر بازسازی و نو سازی ویلا باشیم : 1-بازسازی ویلا به دلیل فرسودگی مصالح و تاسیسات 2-بازسازی ویلا به دلیل عدم پاسخگو بودن به نیاز های جدید ساکنین

بازسازی ویلا را به چه افرادی پیشنهاد میکنیم؟

شاید از خود بپرسید آیا ویلای شما نیاز به بازسازی دارد؟

ما بازسازی ویلا را به سه دسته از افراد پیشنهاد میکنیم. اول از همه افراد و خانواده هایی که سالیان زیادی در ویلایی با قدمت بالا زندگی میکنند. چرا که معمولا این فضا ها فقط یک ویلای معمولی نیستند و خاطرات و روز های شیرین و تلخ افراد خانواده داخلش شکل گرفته است و به همین ترتیب ارزش بالای برای افراد خانواده دارد. در این صورت میتوان با یک بازسازی تخصصی و طراحی حرفه ای ضمن حفظ خاطرات خانه ای نو با امکاناتی جدید داشت.

گروه بعدی که بازسازی ویلا را به آن ها پیشنهاد میدهیم افرادی هستند که احساس میکنند ویلای آن ها قدیمی شده است و یا پاسخگوی نیاز های آن ها نمیباشد. ما همیشه به کارفرما هایمان در دفتر معماری ایماژ این مشاوره را میدهیم که بازسازی ویلای آن ها میتواند بسیار آن ها را به خواسته هایشان نزدیکتر کند نسبت به تعویض آن خانه چرا که بازسازی آن ویلا مختص با سلایق و خواسته هایشان صورت میگیرد.

چه بخش هایی از ویلا شامل بازسازی میشوند؟

بازسازی میتواند از یک رنگ آمیزی ساده تا تغییر در چیدمان پلان ویلا را شامل شود

زمانی که از بازسازی ویلا صحبت میکنیم در واقع طیف گسترده ای از تغییرات را میتواند شامل شود. از لوله کشی های ساختمان گرفته تا احداث استخر و فضا های جدید برای ویلا.

از این رو میتوان گفت تمام بخش های ویلا قابلیت آن را دارند که در بازسازی دست خوش تغییرات شوند اما این میزان فرسودگی بخش های مختلف ویلا و نیاز های جدید ما هست که این محدوده را مشخص میکند. به عنوان مثال گاهی ممکن است تنها با یک رنگ آمیزی دیوار ها و تمیز کردن سطوح نیاز ما بر طرف شود و یا گاهی ممکن است ترکیدگی لوله ها و فرسودگی تاسیسات مکانیکی ما را وادار به این امر کند. همچنین بسیاری از مواقع این موضوع میتواند گسترده تر شود و بحث به اضافه کردن فضا های جدید مانند اضافه کردن طبقه جدید و تغییر چیدمان پلان و یا اضافه کردن استخر ما را به فکر بازسازی بیندازد.

بازسازی ویلا یا ویلای نو ساز؟

یکی از سوال های مهمی که در رابطه با بازسازی ویلا باید به آن پاسخ داد این است که بازسازی ویلا بهتر است یا خرید یک ویلای نو ساز؟

زندگی در یک ویلا و ساختن خاطرات تلخ و شیرین مختلف در آن احساس مالکیت و وابستگی ما به این فضا را افزایش میدهد. رها کردن فضایی که خاطرات ما کنار خانواده و دوستان در آن شکل گرفته است برای هر کسی کار دشواری است. همین امر است که ما همیشه بازسازی ویلا و یا محیط زندگی را به تغییر خانه یا ویلا به کارفرمایان خود پیشنهاد میدهیم. چرا که ما در دفتر معماری ایماژ معتقدیم خانه جز آنکه فضایی است برای زندگی مکان بوجود آمدن اکثر خاطرات ما نیز هست.

دلیل دیگری که بازسازی ویلا را یک گزینه مناسب میدانیم هزینه آن نسبت به خرید یک ویلای نو ساز میباشد. بازسازی ویلا برای دست یافتن به یک ویلای مدرن و نو حدودا یک سوم خرید یک ویلای جدید هزینه بر میدارد.

بازسازی ویلا به عنوان منبع در آمد!

برای بسیاری از افراد بازسازی ویلا منبعی جهت کسب در آمد می باشد . خرید ویلا های قدیمی و باز طراحی فضا های آن و بازسازی تخصصی میتواند قیمت ویلا را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد و سود مناسبی برای خریدار به عمل بیاورد.

بازسازی ویلا همان مقدار که میتواند شغلی پر بازده باشد دارای ریسک مالی بالایی هم میباشد که میتوانید جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و هزینه های خود با متخصصین و مشاورین ما در بخش بازسازی و طراحی ویلا تماس گرفته تا اطلاعات کامل را برای بالا بردن سود مالی و کاهش ریسک در اختیار شما قرار دهند.

بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

هزینه های ساخت ویلا در دفتر معماری ایماژ همیشه قبل از شروع هر کاری و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز هر ویلا به طور دقیق محاسبه میشود

در رابطه با هزینه های بازسازی ویلا میتوان گفت که شما با هر بودجه ای میتوانید دست به بازسازی ویلا بزنید. چرا که بازسازی ویلا بازه گسترده ای از تغییرات و هزینه ها را در بر میگیرد. شما میتوانید با یک نقاشی ساده و رنگ آمیزی دیوار ها به یک ویلای نو دست پیدا کنید و یا میتوانید به فکر اضافه کردن استخر و یا روف گاردن در ویلای خودتان باشید و حتی بسیاری از مواقع افزایش طبقات و گسترش ویلا هم در بازسازی ویلا صورت میگیرد.

این گوناگونی که در بازسازی در ویلا وجود دارد به علت آزادی فضایی بیشتر و مساحت بیشتر این جنس از ساختمان ها نسبت به ساختمان های آپارتمانی میباشد.

از این رو هزینه های ساخت ویلا در دفتر معماری ایماژ همیشه قبل از شروع هر کاری و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز هر ویلا به طور دقیق محاسبه میشود. چرا که ما معتقد هستیم شما قبل از هر کاری باید از هزینه های مورد نیاز بازسازی ، ساخت و طراحی مطلع شوید تا بتوانید با خیال راحت و با برنامه ریزی دقیق تصمیم نهایی خودتان را بگیرید.

اما اگر بخواهیم به صورت کاملا حدودی هزینه هر متر بازسازی ویلا را اعلام کنیم میتوانیم بگوییم بازسازی ویلای شما با توجه به میزان تغییرات و میزان فرسودگی ویلا و همچنین محل قرار گیری ویلا و شرایط محیطی حدودا بین ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان در هر متر مربع هزینه بر میدارد.

بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد؟

زمان مورد نیاز برای بازسازی ویلا مساله بسیار مهمی است چرا که شما در طول زمان بازسازی ویلا معمولا قادر به استفاده از ویلای خود نمی باشید که این مساله اگر طولانی شود میتواند تجربه تلخی را برای شما از یک بازسازی ویلا در خاطر تان جای بگذارد.

پاسخ دقیق این موضوع که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد با توجه به ابعاد هر پروژه ای و میزان بازسازی مورد نیاز آن متفاوت است که متخصصین ما میتوانند در دفتر معماری ایماژ در این رابطه مشاوره مورد نیاز را به شما بدهند.

اما اگر بخواهیم به صورت حدودی بدانیم که بازسازی ویلا چقدر زمان میبرد میتوان بازسازی را با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز به سه دسته تقسیم بندی کرد.

 • در ساده ترین حالت بازسازی ویلا میتوان مواردی مانند رنگ آمیزی داخلی و خارجی ، تعویض کمد و کابینت ها ، تعویض مصالح کف و سقف و تغییراتی از این قبیل را قرار داد که این بازسازی حدودا بین سه هفته تا 6 هفته طراحی و اجرا با توجه به ابعاد ویلا به طول می انجامد.
 • بازسازی در حالت دوم که یکی از مرسوم ترین حالات بازسازی است ضمن تغیراتی که در مصالح و رنگ ساختمان صورت میگیرد تغییرات اساسی و فنی مانند تعویض لوله ها و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی واحد نیز صورت میگیرد. به عنوان مثال در این بازسازی لوله های فرسوده با لوله های جدید تعویض شده و بخش هایی از ویلا که عایق بندی آن دچار مشکل شده باشد نیز ترمیم میشود. در این بازسازی میتوان سیستم های روشنایی و نور پردازی را نیز باز طراحی کرد. این نوع از بازسازی ویلا با طراحی معماری و اجرا حدودا بین 2 تا 3 ماه زمان میبرد.
 • اگر بخواهیم یک بازسازی کامل داشته باشیم که شامل تغییر در فضا های ویلا ، اضافه شدن کاربری های جدید مانند استخر ، اضافه یا کم شدن اتاق ها ، تغییر در تعداد طبقات و تغییر در تاسیسات میباشد باید مدت زمان بیشتری را برایش اختصاص دهیم. این نوع از بازسازی که میتوان آن را با نوسازی ویلا برابر دانست حدودا بین 3ماه تا 9 ماه زمان ببرد.

مراحل بازسازی ویلا

البته با توجه به میزان بازسازی مورد نیاز میتواند مراحل مختلف باشد اما یک بازسازی معمول شامل مراحل زیر میباشد

مراحل بازسازی ویلا را میتوان به چند دسته تقسیم کرد:

 • قبل از هر کاری دلایلی که میخواهید به خاطر آن ها دست به بازسازی ویلا بزنید را باید کامل برای خودتان مشخص کنید. چرا که هر مقدار که موضوع بازسازی ویلا را بیشتر برای خود باز کرده باشید طراح شما بهتر و دقیق تر میتواند با یک بازسازی با کیفیت به نیاز های شما پاسخ دهد.
 • در مرحله بعدی بودجه مورد نظر خود برای بازسازی ویلا را مشخص کنید تا معمار و طراح شما بتواند کار خود را دقیق با بودجه مورد نظر انجام دهد و از اتلاف هزینه های شما جلوگیری کند.
 • این مرحله که طراحی ویلا است یکی از مهمترین مرحله ها در بازسازی ویلا میباشد. در این مرحله ویلای شما با توجه به نیاز ها و بودجه مورد نظرتان طراحی شده و به صورت انیمیشن و تصاویر سه بعدی به شما ارائه میشود تا قبل از شروع بازسازی کاملا طراحی ویلای خود را مشاهده کنید.
 • پس از تایید طراحی ضمن آماده سازی لیست مصالح و تجهیزات مورد نیاز با توجه به طرح زمان آن رسیده تا کارگاه را برای تخریب و شروع بازسازی آماده کرد.
 • پس از انجام تخریب ها زمان مناسبی برای تغییر و تعویض تاسیسات مکانیکی و الکتریکی موجود میباشد .
 • مراحل بعدی که شامل گچ کاری، کف سازی ، سقف کاذب ، کاشی کاری ، رنگ و … میباشد باید به اولویت هر یک با توجه به مساپل اجرایی دقت کرد.
 • حال زمان نصب بخش های چوبی و کابینت های ویلا میباشد که نشان میدهد شما به اواخر کار نزدیک شده و کم کم میتوانید شاهد نتیجه زحمات خود و تیم طراحی و اجرا باشید.
 • پس از انجام ریزه کاری ها و تمیز کاری های نهایی زمان آن رسیده تا از آنچه مختص شما طراحی و بازسازی شده است لذت ببرید.

بازسازی تخصصی ویلا

بازسازی ویلا شاید عملی باشد که تعداد دفعات کمی در طول عمر یک ساختمان با آن مواجه شویم اما نتیجه آن سالیان زیادی در زندگی ما تاثیر گذار است. چرا که محیط زندگی و خانه ما از مهمترین فضا هایی است که در طول زندگی تجربه میکنیم و کیفیت بالای آن باعث بالا بردن کیفیت کلی زندگی و افزایش نشاط و سرزندگی در انسان میشود. همچنین پایین بودن کیفیت این فضا نیز میتواند خسارات روحی جبران ناپذیری برای انسان داشته باشد.

به همین خاطر است که ما در دفتر معماری ایماژ خانه را فضایی مقدس برای هر فرد میدانیم و برای افزایش کیفیت این فضا متخصصین مختلف را گرد یکدیگر آورده ایم تا بتوانیم هر چه بیشتر شما را به فضای ایده آلتان نزدیک کنیم.

جهت مشاوره در رابطه با ساخت و طراحی ویلا از متخصصین ما در دفتر معماری ایماژ میتوانید از راه های ارتباطی موجود در سایت استفاده کنید و با ما در تماس باشید.