طراحی ویلا
۲۳
مرداد

طراحی ویلا و نکات مهم در رابطه با ساخت ویلا

طراحی ویلا

تا به حال فکر کرده اید که وقتی از طراحی ویلا صحبت میکنیم دقیقا منظورمان چه فضایی است؟

ویلا از دید ما در دفتر معماری ایماژ به خانه ای گفته میشود که بالاترین کیفیت فضایی را در اختیار شما گذاشته باشد . این فضای با کیفیت که نام آن را ویلا میگذاریم ساخته شده تا زمینه ای برای ساختن شیرین ترین خاطرات شما باشد.

چرا ویلای ما نیاز به طراحی دارد؟

در واقع ویلای شما نیاز به طراحی دارد تا بتواند دقیقا آن کیفیت های منحصر به فرد شما را با فضای معماری و فضای زندگی تبدیل کند.

برای دست یابی به ویلای ایده آل خود نیاز هست که چند مرحله را طی کنید که اولین مرحله و  مهمترین آن طراحی ویلا میباشد. شاید شما فکر کنید که ایده آل های خود را به خوبی بشناسید و بدانید که از یک ویلای با کیفیت چه فضا هایی را میخواهید. اما معمار و طراح شما نه تنها میتواند ایده آل ها و کیفیت های مورد نظر شما را به فضایی برای زندگی روزمره تبدیل کند بلکه میتواند آن ها با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد گسترش دهد.

در واقع ویلای شما نیاز به طراحی دارد تا بتواند دقیقا آن کیفیت های منحصر به فرد شما را با فضای معماری و فضای زندگی تبدیل کند.

چرا برای طراحی ویلا نیاز به معمار داریم؟

ما در دفتر معماری ایماژ معتقدیم هر ویلا برای خودش داستانی متفاوت است. ویلا ها ساختمان هایی هستند که مخصوص به شخصیت و نیاز های هر فرد طراحی میشود. طراحی ویلا در جزو سخت ترین اما شیرین ترین کار ها برای معمار میباشد چرا که شما در فضایی محدود باید بتوانید تمام کیفیت های مورد نظر را بوجود بیاورید. همچنین هر فرد نیاز های متفاوت و ایده آل های مختلفی دارد که این امر باعث میشود هر طرح قصه ای متفاوت و منحصر به فرد خودش را داشته باشد.

معمار متخصص با شناخت کاملی که از فضا های ویلایی و استاندارد ها و قوانین ساختمان سازی دارد میتواند از هدر دفتن منابع شما جلوگیری کند و به بهینه ترین حالت از آن ها استفاده کند تا با طراحی ویلا شما را به خانه رویاییتان برساند

مراحل طراحی ویلا در دفتر معماری ایماژ

آیا تا به حال به زندگی در یک اثر هنری فکر کرده اید؟

نیاز های شما و ایده آل هایتان از یک ویلای رویایی به کمک تخصص ما در طراحی و ساخت ویلا ، در دفتر معماری ایماژ یک اثر هنری را تولید میکند که منحصرا متعلق با شما میباشد. در واقع ما در دفتر معماری ایماژ برای در زمان طراحی ویلا روح کاربر را در داخل فضا قرار میدیم تا فرد ضمن همزاد پنداری با ویلا بتواند بهترین خاطره های خود را در ایم ویلا بسازد و تا سال ها به نیاز های خود در این مکان رویایی پاسخ دهد.

ما برای طراحی ویلای شما تمام نیاز ها، ایده آل ها و شرایط شما را در نظر میگیریم و به جستجوی بهترین پاسخ برایش میرویم. همچنین با تخصصی که در امر طراحی جزییات و ساخت و نظارت ویلا داریم میتوانیم دقیقا با بودجه مورد نظر شما رویایتان را بر آورده کنیم و از ایجاد هزینه های اضافی در طراحی ویلا جلوگیری کنیم.

همچنین ما در دفتر معماری ایماژ از به روز ترین استاندارد های فضایی از لحاظ تکنولوژی و ابعاد استفاده میکنیم تا شما بتوانید فضا های مورد نظرتان را را تکنولوژی روز و ابعاد استاندارد در اختیار داشته باشید.

قابل درک است که قبل از ساخت و طراحی ویلا ابهامات و سوالات زیادی برای شما وجود داشته باشد که میتوانید با تماس با ما قبل از هر کاری از مشاوره متخصصین ما استفاده کنید و پاسخ سوال های خود را بیابید. چرا که ما علاقه داریم شما در تمام مراحل ساخت و طراحی کاملا به ویلای خود اشراف داشته و ابهامات را برای شما برطرف کنیم.

اصول طراحی ویلا

طراحی ویلا با توجه به حساسیت ها و جزییاتی که دارد با طراحی دیگر کاربری ها تفاوت بسیاری دارد. اصول طراحی ویلا با توجه به موقعییت هر ویلا متفاوت است. به عنوان مثال اصول طراحی ویلا در شمال با طراحی ویلا در تهران یا دیگر نقاط کشور با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

اما اگر بخواهیم به طور کلی به اصول طراحی ویلا اشاره کنیم باید بگوییم مهمترین اصل در طراحی ویلا آشنایی با خواسته ها و نیاز های افرادی است که میخواهند در آن ویلا زندگی کنند. در طراحی ویلا ابتدا باید نیاز های افراد خانواده را شنید و سپس فضا ها را با توجه به خواسته های آن ها جایگذاری کرد. همچنین باید در نظر داشت که یک ویلا تنها فقط برای زندگی کردن نیست بلکه محیطی است پر از کیفیت های مختلف برای استراحت.

مساله بعدی توجه با اقلیم و موقعییت جغرافیایی ویلا میباشد. توجه به شرایط آب و هوایی در طراحی ویلا باعث بالا رفتن پاسخگویی ویلا در دراز مدت و ماندگاری بیشتر و ایجاد شرایط آسایش در دراز مدت میشود. همچنین توجه به این امر در زمان طراحی ویلا باعث انتخاب صحیح مصالح و به طبع باعث کاهش هزینه های نگهداری ویلا میشود.

فضا های مورد نیاز در ویلا

هر ویلا با توجه به نیاز های ساکنین ممکن است از فضا های مختلفی تشکیل شده باشد. در طراحی ویلا با توجه به کاربری که ویلا دارد میتوان فضا های مورد نیاز را به دو دسته تقسیم کرد.

  • فضا های اصلی
  • فضا های تفریحی
  • فضا های خدماتی

فضا های اصلی فضا هایی هستند که نیاز های اولیه ما را پاسخ میدهند. به عنوان مثال فضا هایی مانند : آشپزخانه، فضای پذیرایی ، سرویس ها ، اتاق خواب ها و … .

فضا های تفریحی در ویلا نیز فضا هایی هستند که عموما ما از وجود آن ها در خانه های آپارتمانی محروم هستیم و میتوان دلیل علاقه افزاد به داشتن ویلا را نیز همین فضا ها دانست. اگر بخواهیم به تعدادی از این فضا ها اشاره کنیم مییتوانیم اسخر های خصوصی، سالن ورزشی ، سونا و جکوزی ، فضای سبز و باغات ، سالن بازی ، سالن سینمای خانکی و … را نام ببریم .

اما صرفا فقط وجود این فضا ها در یک ویلا نمیتواند آن ویلا را به یک ویلای خوب و خاص تبدیل کند. به همین خاطر ما در دفتر معماری ایماژ ضمن بررسی نیاز های شما فضا های دیگری که نزدیک به سایقه شما باشند را در طراحی ویلا به شما پیشنهاد میدهیم و تمام تلاشمان را میکنیم تا بهترین کیفیت فضایی را برای هر یک از فضا های موجود در ویلا بوجود آوریم.

 

طراحی داخلی ویلا

همانطور که گفته شد ویلا فضایی است که دقیقا مطابق با خواسته های شما طراحی و ساخته میشود. یک ویلای ایده آل از کنار هم قرار گرفتن فضا های کوچک که همگی مطابق با استاندارد های شما هستند بوجود میاید. هر یک از این فضا های داخلی نیازمند طراحی خاص و منحصر به فرد با توجه به کاربر آن فضا ها و کاربری اصلی فضا ها میباشند. این بدین معنی است که به عنوان مثال اگر یک ویلا دارای سه اتاق خواب باشد کیفیت و امکانات هر اتاق باید مطابق با نیاز های کاربر آن اتاق طراحی و در نظر گرفته شود. البته این طراحی متفاوت در فضا های مختلف به این معنی نیست که فضا های مختلف در نهایت به صورت نا همگون کنار یکدیگر قرار گیرند. بلکه در طراحی ویلا باید به یک ادبیات مشترک رسید و این ادبیات و هویت را در تمام طراحی ویلا مشاهده کنیم.

طراحی محوطه ویلا

اگر کمی با دقت بیشتری به گذران روز های خوش در ویلا بنگریم متوجه این موضوع میشویم که ما ممکن است بیشترین زمان خود را در فضای باز ویلا بگذرانیم و یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم زیبا ترین و شیرین ترین خاطرات ما در این فضا های باز و محوطه ویلا شکل میگیرد. همین مسائل هست که طراحی محوطه ویلا را جزو اولویت های طراحی قرار میدهد.

طراحی محوطه در واقع کامل کننده یک طراحی ویلا با کیفیت میباشد. به گونه ای که شما هم در داخل و هم در خارج از ویلا بتوانید از فضا های با کیفیت لذت ببرید. از مباحثی که در طراحی محوطه ویلا حائز اهمیت هستند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتخاب گیاه های مورد نیاز در فضای باز: انتخاب گیاه شاید د نگاه اول مساله ای ساده و یا سلیقه ای باشد. اما اگر بخواهیم گیاه ما با آب و هوای منطقه سازگار باشد و کاملا مطابق با عمق دید ویلا انتخاب و جایگذاری شده باشند بهتر است آن را به متخصصین این امر بسپاریم. چرا که اشتباه در انتخاب گیاهان برای ویلا میتواند لذت داشتن یک حیاط سر سبز و کارامد را از ما بگیرد.
  • تقسیم فضایی برای فعالیت های مختلف: از نظر ما حیاط و فضای سبز یک ویلا همانقدر اهمیت دارد که فضای داخلی یک ویلا مهم است چرا که کاملا کیفیت های جدید و متفاوتی را به ویلا و افراد میبخشد. از این رو باید هر قسمت از حطای را با توجه به نیاز هایمان طراحی کنیم و از رها کردن آن ها به عنوان یک فضای بلا استفاده پرهیز کنیم. همچنین در طراحی محوطه ویلا میتوان فعالیت ها و تفریحات فصلی زیادی را قرار داد.
  • طراحی مسیر های پیاده: مسیر های پیاده باید به گونه ای طراحی شوند که دسترسی افراد به تمام نقاط ویلا به راحتی صورت گیرد و همچنین قابلیت عبور و مرور برای افراد با سنین مختلف از کدکان تا سالمندان وجود داشته باشد. همچنین خیلی اوقات در طراحی ویلا این مسیر ها میتوانند با فضا های دیگر ترکیب شوند تا فضای بیشتری برای بخش های تفریحی در ویلا وجود داشته باشد.
  • طراحی مسیر های سواره و پارکینگ ها
  • طراحی نور پردازی فضای سبز
  • طراحی فضا های تفریحی و ورزشی
  • طراحی جداره های اطراف

ویلا های طراحی شده در دفتر معماری ایماژ

ما در دفتر معماری ایماژ معتقدیم که هر کار باید به صورت تخصصی صورت گیرد. به همین خاطر ما در ایماژ زمان زیادی را به کسب و تقویت تجربه های اجرایی دفتر و همچنین مطالعات در رابطه با طراحی معماری صرف کرده ایم. از این رو توانسته ایم با طراحی و ساخت ویلا های مختلف در نقاط مختلف ایران ضمن کسب رضایت مصرف کنندگان موفق به دریافت جوایز متعدد نیز شده ایم.

هدف اصلی ما در طراحی ویلا پاسخ به نیاز های شما با ایجاد فضایی منحصر به فرد و با کیفیت میباشد. همچنین ما معتقدیم کیفیت امری است که تنها با شناخت کامل از فضا سازی بدست میاید. برای مشاهده نمونه کار های ما میتوانید به بخش نمونه کار ها در سایت و یا دانلود کاتالوگ در پایین همین صفحه مراجعه بفرمایید.

ویلا فضای است که ایده آل های شما دور هم جمع شده اند

طراحی هر ویلا برای ما شروع داستانی تازه است. چرا که از دید ما در دفتر معماری ایماژ ویلا ها نیز مانند انسان ها با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. چرا که هر ویلا باید با توجه به خصوصیات و نیاز های منحصر به فرد هر فرد طراحی و ساخته شود. همچنین در این میان شرایط ویژه اقلیم و موقعییت قرار گیری آن ویلا نیز تمایزش را چند برابر میکند.

به همین خاطر است که ما میگوییم ویلای شما جاییست که ما بخشی از روح شما را در آن میدمیم. چرا که این فضا با ایده آل های شما و برای رفع نیاز شما به داشتن زندگی با کیفیت و بی نقص طراحی و ساخته شده است.

هزینه ساخت ویلا چقدر است؟

طبیعی است که یکی از مهمترین دغدغه ها برای ساخت و طراحی ویلا هزینه تمام شده آن باشد. شاید برآورد هزینه ویلا برای افرادی که برای اولین بار میخواهند این کار را انجام دهند کاری دشوار و وقت گیر باشد اما ما در دفتر معماری ایماژ با توجه به تجربه و تخصصی که در ساخت و طراحی ویلا در نقاط مختلف داریم میتوانیم قبل از هر کاری شما را از هزینه های ساخت ویلایتان مطلع کنیم.

ممکن است ساخت و طراحی ویلا در نگاه اول کاری به نظر بیاید که نیاز به بودجه بسیار زیادی دارد اما روش های زیادی برای حل این مساله وجود دارد که مشاورین ما در دفتر معماری ایماژ میتوانند توضیحات لازم را در این رابطه به شما بدهند.

همچنین ما در دفتر معماری ایماژ راه کار های بسیاری برای کاهش هزینه های ساخت ویلا را مورد بررسی قرار داده ایم که توجه به آن ها ضمن کاهش هزینه های ساخت میتواند هزینه های نگهداری ویلا را نیز به صورت چشم گیری کاهش دهد.

ساخت ویلا چقدر زمان میبرد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین بالا رفتن مدیریت در ساخت زمان ساخت ویلا نسبت به گذشته کاهش چشم گیری داشته است. البته زمان دقیق ساخت هر ویلا نیز با توجه اقلیم و موقعییت قرار گیری و پیچیدگی های طراحی ویلا میتواند متغیر باشد. اما به طور کلی میتوان گفت طراحی و ساخت یک ویلا حدود یک سال و نیم تا دو سال ممکن است زمان بر باشد.

سوالاتی که احتمالا قبل از ساخت میخواهید به آن ها پاسخ داده شود

حتما ابهامات و سوالات زیادی قبل از شروع ساخت و طراحی ویلا برای هر فرد پیش میاید. این ابهامات معمولا بازه گسترده ای دارند. معمولا از هزینه های طراحی شروع و تا کوچکترین جزییات در مراحل ساخت ادامه پیدا میکند. ما در اینجا به تعدادی از سوال های شما در قالب مقاله ای پاسخ داده ایم کی میتوانید با کلیک بر متون زیر آن ها را مطالعه کنید.

همچنین در صورت نیاز خوشحال میشویم که پاسخگوی نیاز های شما توسط مشاورین خود در دفتر معماری ایماژ باشیم چرا که ما حضور داریم تا شما را به ویلای رویایی خودتان برسانیم.

جهت مشاوره در رابطه با ساخت و طراحی ویلا با ما در تماس باشید

 

هزینه ساخت ویلا چقدر است؟

چه مصالحی برای ساخت ویلا در شمال مناسب است؟

چگونه هزینه ساخت ویلا را کاهش دهیم؟

مراحل ساخت ویلا به چه صورت است؟

اصول طراحی یک ویلا در شمال چیست؟

تعریف ویلا چیست؟