طراحی ویلا
۲۳
مرداد

طراحی ویلا و نکات مهم در رابطه با آن

طراحی ویلا

تا به حال فکر کرده اید که وقتی از طراحی ویلا صحبت میکنیم دقیقا منظورمان چه فضایی است؟

ویلا از دید ما در دفتر معماری ایماژ به خانه ای گفته میشود که بالاترین کیفیت فضایی را در اختیار شما گذاشته باشد . این فضای با کیفیت که نام آن را ویلا میگذاریم ساخته شده تا زمینه ای برای ساختن شیرین ترین خاطرات شما باشد.

چرا ویلای ما نیاز به طراحی دارد؟

در واقع ویلای شما نیاز به طراحی دارد تا بتواند دقیقا آن کیفیت های منحصر به فرد شما را با فضای معماری و فضای زندگی تبدیل کند.

برای دست یابی به ویلای ایده آل خود نیاز هست که چند مرحله را طی کنید که اولین مرحله و  مهمترین آن طراحی ویلا میباشد. شاید شما فکر کنید که ایده آل های خود را به خوبی بشناسید و بدانید که از یک ویلای با کیفیت چه فضا هایی را میخواهید. اما معمار و طراح شما نه تنها میتواند ایده آل ها و کیفیت های مورد نظر شما را به فضایی برای زندگی روزمره تبدیل کند بلکه میتواند آن ها با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد گسترش دهد.

در واقع ویلای شما نیاز به طراحی دارد تا بتواند دقیقا آن کیفیت های منحصر به فرد شما را با فضای معماری و فضای زندگی تبدیل کند.

چرا برای طراحی ویلا نیاز به معمار داریم؟

ما در دفتر معماری ایماژ معتقدیم هر ویلا برای خودش داستانی متفاوت است. ویلا ها ساختمان هایی هستند که مخصوص به شخصیت و نیاز های هر فرد طراحی می‌شود. طراحی ویلا در جزو سخت ترین اما شیرین ترین کار ها برای معمار است. چرا که شما در فضایی محدود باید بتوانید تمام کیفیت های مورد نظر را بوجود آورید. همچنین هر فرد نیاز‌های متفاوت و ایده‌آل‌های مختلفی دارد که این امر باعث می‌شود هر طرح قصه‌ای متفاوت و منحصر به فرد خودش را داشته باشد.

معمار متخصص با شناخت کاملی که از فضا های ویلایی و استاندارد ها و قوانین ساختمان سازی دارد می‌تواند از هدر رفتن منابع شما جلوگیری کند و به بهینه ترین حالت از آن ها استفاده کند تا با طراحی ویلا شما را به خانه رویاییتان برساند.

مراحل طراحی ویلا در دفتر معماری ایماژ

آیا تا به حال به زندگی در یک اثر هنری فکر کرده اید؟

نیاز های شما و ایده آل هایتان از یک ویلای رویایی به کمک تخصص ما در طراحی و ساخت ویلا ، در دفتر معماری ایماژ یک اثر هنری را تولید می‌کند که منحصرا متعلق با شما می‌باشد. در واقع ما در دفتر معماری ایماژ، برای طراحی ویلا، روح کاربر را در داخل فضا قرار می‌دهیم تا فرد ضمن همزاد‌پنداری با ویلا بتواند بهترین خاطره‌های خود را در این ویلا بسازد و تا سال ها به نیاز های خود در این مکان رویایی پاسخ دهد.

ما برای طراحی ویلای شما تمام نیازها، ایده‌آل‌ها و شرایط شما را در نظر می‌گیریم و به جستجوی بهترین پاسخ برایش می‌رویم. همچنین با تخصصی که در امر طراحی جزییات و ساخت و نظارت براجرا ویلاها داریم می‌توانیم دقیقا با بودجه مورد نظر شما رویایتان را بر آورده کنیم و از ایجاد هزینه‌های اضافی در طراحی ویلا جلوگیری کنیم.

همچنین ما در دفتر معماری ایماژ از به‌روز‌ترین استاندارد‌های فضایی از لحاظ تکنولوژی و ابعاد استفاده می‌کنیم تا شما بتوانید فضا های مورد نظرتان را را تکنولوژی روز و ابعاد استاندارد در اختیار داشته باشید.

قابل درک است که قبل از ساخت و طراحی ویلا ابهامات و سوالات زیادی برای شما وجود داشته باشد. اینجا می‌توانید با تماس با ما قبل از هر کاری از مشاوره متخصصین ما استفاده کنید و پاسخ سوال های خود را بیابید. چرا که ما علاقه داریم شما در تمام مراحل ساخت و طراحی کاملا به ویلا خود اشراف داشته باشید و ما ابهامات را برای شما برطرف کنیم.

اصول طراحی ویلا

طراحی ویلا با توجه به حساسیت ها و جزییاتی که دارد با طراحی دیگر کاربری‌ها تفاوت بسیاری دارد. اصول طراحی ویلا با توجه به موقعییت هر ویلا متفاوت است. به عنوان مثال اصول طراحی ویلا در شمال کشور با طراحی ویلا در تهران یا دیگر نقاط کشور با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

اما اگر بخواهیم به طور کلی به اصول طراحی ویلا اشاره کنیم باید بگوییم مهمترین اصل در طراحی ویلا، آشنایی با خواسته ها و نیاز های افرادی است که می‌خواهند در آن ویلا زندگی کنند. در طراحی ویلا ابتدا باید نیاز‌های افراد خانواده را شنید. سپس فضا‌ها را با توجه به خواسته‌های آن‌ها جایگذاری کرد. همچنین باید در نظر داشت که یک ویلا تنها فقط برای زندگی کردن نیست. بلکه محیطی است پر از کیفیت های مختلف برای کشف بهترین لحظات.

مساله بعدی توجه به اقلیم و موقعییت جغرافیایی ویلا است. توجه به شرایط آب و هوایی در طراحی ویلا باعث بالا رفتن پاسخگویی ویلا در دراز مدت و ماندگاری بیشتر و ایجاد شرایط آسایش در دراز مدت می‌شود. همچنین توجه به این امر در زمان طراحی ویلا باعث انتخاب صحیح مصالح و به طبع باعث کاهش هزینه‌های نگهداری ویلا می‌شود.

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی ویلا توجه به جزییات اجرایی در زمان طراحی است . بسیاری از ویلا ها در مکان هایی قرار دارند که دسترسی مناسب به امکانات شهری ندارند و این موضوع ساخت و ساز را ممکن است دشوار کند. ما در دفتر معماری ایماژ جزییات طرح را به گونه ای در نظر میگیریم که قابلیت اجرا در بستر خود را داشته باشد و موقعییت پروژه تاثیر منفی بر روی طراحی و تمیزی اجرا در آخر نداشته باشد.

فضا های مورد نیاز در ویلا

هر ویلا با توجه به نیاز های ساکنین ممکن است از فضا های مختلفی تشکیل شده باشد. در طراحی ویلا با توجه به کاربری که ویلا دارد میتوان فضا های مورد نیاز را به سه دسته تقسیم کرد.

  • فضا های اصلی
  • فضا های تفریحی
  • فضا های خدماتی

فضا‌های اصلی فضا هایی هستند که نیاز های اولیه ما را پاسخ می‌دهند. به عنوان مثال فضاهایی مانند : آشپزخانه، سالن پذیرایی ، سرویس ها ، اتاق خواب ها و … .

فضا‌های تفریحی در ویلا نیز فضا‌هایی هستند که عموما ما از وجود آن‌ها در خانه‌های آپارتمانی محروم هستیم و میتوان دلیل علاقه افزاد به داشتن ویلا را نیز همین فضا‌ها دانست. اگر بخواهیم به تعدادی از این فضا‌ها اشاره کنیم می‌یتوانیم اسخر‌های خصوصی، سالن ورزشی ، سونا و جکوزی، فضای سبز و باغات‌، سالن بازی‌، سالن سینمای خانکی و … را نام ببریم.

اما صرفا فقط وجود این فضا‌ها در یک ویلا نمی‌تواند آن ویلا را به یک ویلای خوب و خاص تبدیل کند. به همین خاطر ما در دفتر معماری ایماژ ضمن بررسی نیاز‌های شما فضا‌های دیگری که نزدیک به سایقه شما باشند را در طراحی ویلا به شما پیشنهاد می‌دهیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین کیفیت فضایی را برای هر یک از فضا های موجود در ویلا بوجود آوریم.

طراحی داخلی ویلا

همانطور که گفته شد ویلا فضایی است که دقیقا مطابق با خواسته های شما طراحی و ساخته می‌شود. یک ویلای ایده‌آل از کنار هم قرار گرفتن فضا‌های کوچک که همگی مطابق با استاندارد‌های شما هستند بوجود می‌آید. هر یک از این فضا‌های داخلی نیازمند طراحی خاص و منحصر به فرد با توجه به کاربر آن فضا ها و کاربری اصلی فضا ها می‌باشند. این بدین معنی است که به عنوان مثال اگر یک ویلا دارای سه اتاق خواب باشد کیفیت و امکانات هر اتاق باید مطابق با نیاز‌های کاربر آن اتاق طراحی و در نظر گرفته شود. البته این طراحی متفاوت در فضا‌های مختلف به این معنی نیست که فضا‌های مختلف در نهایت به صورت نا همگون کنار یکدیگر قرار گیرند. بلکه در طراحی ویلا باید به یک ادبیات مشترک رسید و این ادبیات و هویت را در تمام طراحی ویلا مشاهده کنیم.

طراحی داخلی ویلا شامل خدمات گوناگونی مانند طراحی آشپزخانه ، طراحی سرویس ها ، طراحی فضای تلویزیون و پذیرایی میشود که هر کدام از این فضا ها باید با استاندارد های منحصر به فرد خود طراحی داخلی شوند. همچنین در طراحی داخلی ویلا به مسائلی مانند نور \ردازی داخلی فضا ها و همچنین طراحی سقف کاذب فضا ها باید نگاه دقیقی شود. چرا که نور پردازی در طراحی داخلی ویلا ضمن ایجاد زیبایی در فضا باعث خوانایی و افزایش عملکرد یک فضای داخلی نیز میشود.

طراحی محوطه ویلا

اگر کمی با دقت بیشتری به گذران روز های خوش در ویلا بنگریم متوجه این موضوع می‌شویم که ما ممکن است بیشترین زمان خود را در فضای باز ویلا بگذرانیم. اگر بخواهیم بهتر بگوییم زیبا‌ترین و شیرین‌ترین خاطرات ما در این فضا‌های باز و محوطه ویلا شکل می‌گیرد. همین مسائل هست که طراحی محوطه ویلا را جزو اولویت های طراحی قرار می‌دهد.

طراحی محوطه در واقع کامل کننده یک طراحی ویلا با کیفیت می‌باشد. به گونه ای که شما هم در داخل و هم در خارج از ویلا بتوانید از فضا های با کیفیت لذت ببرید. از مباحثی که در طراحی محوطه ویلا حائز اهمیت هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیشنهاد‌های طراحی محوطه ویلا

  • انتخاب گیاه های مورد نیاز در فضای باز: انتخاب گیاه شاید در نگاه اول مساله‌ای ساده و یا سلیقه‌ای باشد. اما اگر بخواهیم گیاه ما با آب و هوای منطقه سازگار باشد و کاملا مطابق با عمق دید ویلا انتخاب و جایگذاری شده باشند، بهتر است آن را به متخصصین این امر بسپاریم. چرا که اشتباه در انتخاب گیاهان برای ویلا می‌تواند لذت داشتن یک حیاط سرسبز و کارامد را از ما بگیرد.
  • تقسیم فضایی برای فعالیت های مختلف: از نظر ما حیاط و فضای سبز یک ویلا همانقدر اهمیت دارد که فضای داخلی یک ویلا مهم است چرا که کاملا کیفیت های جدید و متفاوتی را به ویلا و افراد می‌بخشد. از این رو باید هر قسمت از حطای را با توجه به نیاز هایمان طراحی کنیم و از رها کردن آنها به عنوان یک فضای بلا‌استفاده پرهیز کنیم. همچنین در طراحی محوطه ویلا می‌توان فعالیت ‌ها و تفریحات فصلی زیادی را قرار داد.
  • طراحی مسیر های پیاده: مسیر‌های پیاده باید به گونه‌ای طراحی شوند که دسترسی افراد به تمام نقاط ویلا به راحتی صورت گیرد و همچنین قابلیت عبور و مرور برای افراد با سنین مختلف از کودکان تا سالمندان وجود داشته باشد. همچنین خیلی اوقات در طراحی ویلا این مسیر‌ها می‌توانند با فضا‌های دیگر ترکیب شوند تا فضای بیشتری برای بخش‌های تفریحی در ویلا وجود داشته باشد.
  • طراحی مسیر‌های سواره و پارکینگ‌ها: فضای پارکینگ و مسیر پیاده باید در جایی قرار گیرد که ضمن برقراری امنیت ایجاد مزاحمت بصری نیز نکند. در طراحی ویلا باید توجه کرد که مسیر های پیاده و سواره باید نور پردازی مناسب داشته باشند . همچنین انتخاب جنس کف پارکینگ و مسیر در طراحی ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که این فضا ها باید مقاومت بالا در برابر وزن بالای خودرو و همچنین دارای سطوح غیر لغزنده باشند.
  • طراحی نور‌پردازی فضای سبز: فضای سبز و فضای باز هر ویلا اگر مهم تر از طراحی ویلا نباشد کم اهمیت تر از آن هم نیست. همانطور که گفته شد در طراحی ویلا باید در نظر داشت که کاربر زمان زیادی را در فضای باز ممکن است به سر ببرد و به همین جهت طراحی این فضا بسیار پر اهمیت است.
  • طراحی فضا‌های تفریحی و ورزشی
  • طراحی جداره‌های اطراف

طراحی ویلا دوبلکس

پر تقاضا ترین انواع ویلا، ویلا‌های دوبلکس هستند. در واقع به ویلا‌هایی که دارای پلکان داخلی و سالن با ارتفاع زیاد هستند را اصطلاخا دوبلکس می‌نامیم. جذابیت اصلی در طراحی ویلا دوبلکس پنجره‌های بزرگ آنها است. افزایش سطح نورگیر باعث می‌شود فوران نور آفتاب را به داخل ویلا بیاوریم. طراحی ویلا دوبلکس باعث می‌شود ارتفاع سقف در سالن افزایش بیاید. در نگاه اول، جلوه لوکس و اشرافی ویلا دوبلکس باعث می‌شود ذهنیت کاخ را از بنا داشته باشیم تا یک خانه معمولی.

ما در دفتر معماری ایماژ طراحی ویلا دوبلکس را به افرادی پیشنهاد میکنیم که نیاز به فضا های زیادی دارند و در محدوده زمین قادر به پاسخ به تمامی فضا ها نمیباشند. همچنین طراحی ویلا دوبلکس برای ویلا هایی که میخواهند دید و منظر بهتری داشته باشند نیز مناسب است. یکی دیگر از مزیت های طراحی ویلا دوبلکس قابلیت تفکیک فضا ها میباشد. تفکیک فضا در طراحی ویلا دوبلکس به دو صورت میتواند انجام پذیرد. که در ادامه به توضیح آن میپردازیم

اولین حالت در طراحی ویلا دوبلکس قرار دادن فضا های عمومی در طبقه پایین و فضا های خصوصی در طبقه بالا میباشد. طراحی ویلا دوبلکس در این حالت به این صورت انجام میشود که فضا هایی مانند آشپزخانه ، سالن ، پذیرایی و سرویس مهمان در طبقه پایین ویلا قرار میگیرد و دیگر فضا ها مانند اتاق خواب ها و حمام در طبقه بالا.

اما حالت بعدی در طراحی ویلا دوبلکس دقیقا بر عکس میباشد. این حالت معمولا زمانی در طراحی ویلا دوبلکس به کار برده میشود که دید و منظر طبقه دوم بهتر از دید و منظر طبقه اول باشد. در این حالت اتاق خواب ها در طبقه پایین و فضای عمومی مانند آشپزخانه و حال و پذیرایی در طبقه دوم قرار میگیرد.

خانواده‌هایی که در انتخاب خود شک دارند همواره گزینه ویلا دوبلکس را در مراحل طراحی ویلا می‌پسندند. در ویلا‌های دوبلکس، مهمانان در هنگام ورود نمای جذابی از پنجره‌های مرتفع بخش سالن می‌بینند. در این شرایط نه تنها نیازی به راهنمایی افراد برای تشخیص مسیر ورودی نیست، بلکه میهمانان شخصا متوجه می‌شوند سالنی که از بیرون به آن دید دارند مقصد این سفر کوتاه و لذت‌بخش آنان است.

ویلا های طراحی شده در دفتر معماری ایماژ

ما در دفتر معماری ایماژ معتقدیم که هر کار باید به صورت تخصصی صورت گیرد. به همین خاطر ما در ایماژ زمان زیادی را به کسب و تقویت تجربه‌های اجرایی دفتر و همچنین مطالعات در رابطه با طراحی معماری صرف کرده‌ایم. از این رو توانسته‌ایم با طراحی و ساخت ویلا‌های مختلف در نقاط مختلف ایران ضمن کسب رضایت مصرف‌کنندگان موفق به دریافت جوایز متعدد نیز شده‌ایم.

هدف اصلی ما در طراحی ویلا پاسخ به نیازهای شما با ایجاد فضایی منحصر به فرد و با کیفیت می‌باشد. همچنین ما معتقدیم کیفیت امری است که تنها با شناخت کامل از فضا سازی بدست می‌آید. برای مشاهده نمونه کارهای ما می‌توانید به بخش نمونه‌کارها در سایت و یا دانلود کاتالوگ در پایین همین صفحه مراجعه بفرمایید.

ویلا فضایی است که ایده‌آل های شما در آن دور هم جمع شده اند!

طراحی هر ویلا برای ما شروع داستانی تازه است. چرا که از دید ما در دفتر معماری ایماژ ویلا ها نیز مانند انسان‌ها با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند. چرا که هر ویلا باید با توجه به خصوصیات و نیاز‌های منحصر به فرد هر شخص طراحی و ساخته شود. همچنین در این میان شرایط ویژه اقلیم و موقعیت قرارگیری آن ویلا نیز تمایزش را چند برابر می‌کند.

به همین خاطر است که ما می‌گوییم ویلای شما جایی‌ است که ما بخشی از روح شما را در آن می‌دمیم. چرا که این فضا با ایده‌آل های شما و برای رفع نیاز شما به داشتن زندگیِ با کیفیت و بی نقص طراحی و ساخته شده است.

هزینه ساخت ویلا چقدر است؟

طبیعی است که یکی از مهمترین دغدغه ها برای ساخت و طراحی ویلا هزینه تمام شده آن باشد. شاید برآورد هزینه ویلا برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند این کار را انجام دهند کاری دشوار و وقت گیر باشد. اما ما در دفتر معماری ایماژ با توجه به تجربه و تخصصی که در ساخت و طراحی ویلا در نقاط مختلف داریم می‌توانیم قبل از هر کاری شما را از هزینه های ساخت ویلایتان مطلع کنیم.

ممکن است ساخت و طراحی ویلا در نگاه اول کاری به نظر بیاید که نیاز به بودجه بسیار زیادی دارد اما روش های زیادی برای حل این مساله وجود دارد که مشاورین ما در دفتر معماری ایماژ می‌توانند روش‌های مدیریت هزینه را در این رابطه به شما توضیح دهند.

همچنین ما در دفتر معماری ایماژ راه‌کار‌های بسیاری برای کاهش هزینه‌های ساخت ویلا را مورد بررسی قرار‌داده‌ایم که توجه به آن‌ها ضمن کاهش هزینه‌های ساخت می‌تواند هزینه‌های نگهداری ویلا را نیز به صورت چشم‌گیری کاهش دهد.

ساخت ویلا چقدر زمان میبرد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین بهبود مدیریتی در ساخت، زمان ساخت ویلا نسبت به گذشته کاهش چشم گیری داشته است. البته زمان دقیق ساخت هر ویلا نیز با توجه اقلیم، موقعیت قرار‌گیری و پیچیدگی‌های طراحی ویلا می‌تواند متغیر باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت طراحی و ساخت یک ویلا حدود یک سال و نیم تا دو سال ممکن است زمان بر باشد.

طراحی ویلا از جمله مواردی هست که میتواند تاثیر چشم گیری بر روی مدت زمان ساخت ویلای شما داشته باشد. استفاده از طرح های پیش ساخته با سرعت اجرایی بالا در زمان طراحی ویلا میتواند زمان ساخت را کاهش دهد.

مکان های مناسب نزدیک تهران برای ساخت ویلا

اگر شما ساکن تهران هستید و می‌خواهید یک آخر هفته دور از آلودگی هوا و شلوغی شهر داشته باشید، پیشنهاد اول ما شهر های اطراف تهران برای ساخت و طراحی ویلا می‌باشد.  به عنوان مثال طراحی ویلا در کُردان و طراحی ویلا در کرج از جمله پیشنهادات ما برای ساکنین غرب تهران است.

ساخت ویلا و طراحی ویلا در کردان می‌تواند تجربه و خاطرات شیرینی را برای شما به ارمغان بیاورد چرا که شما با ساخت و طراحی ویلا در کردان در کمتر از یک ساعت می‌توانید از شلوغی و آلودگی تهران خارج شوید و به منطقه خوش آب و هوای کردان برسید. طراحی ویلا در کردان قدمت زیادی دارد و ویلا های بسیار زیادی در این منطقه ساخته شده است که می‌توان دلیل محبوبیت اصلی ساخت ویلا در کردان را به آب و هوای مطبوع و آرامش‌بخش این منطقه نسبت داد.

اما همانطور که می‌دانید مکان های مناسب برای ساخت و طراحی ویلا در اطراف تهران بسیار زیاد هستند. اگر بخواهیم نگاهی به شرق تهران کنیم با توجه به وجود رشته کوه‌های دماوند می‌توان گفت گزینه‌هایی مانند طراحی ویلا در فشم، طراحی ویلا در میگون، طراحی ویلا در شمشک، طراحی ویلا در دماوند، طراحی ویلا در بومهن و رودهن نیز در دست داریم.

مکان های مناسب نزدیک تهران برای ساخت ویلا

طراحی ویلا در فشم، طراحی ویلا در میگون و طراحی ویلا در شمشک از جمله انتخاب‌هایی است که برای داشتن یک ویلای لوکس در نزدیک تهران بسیار مناسب است. برای طراحی ویلا در فشم‌، طراحی ویلا در میگون و طراحی ویلا در شمشک باید به مسایلی مانند مسائل اقلیمی توجه زیادی شود. چرا که فشم، میگون و شمشک در منطقه سرد و کوهستانی قرار دارند. از این رو طراحی ویلا در فشم، شمشک و میگون باید توسط متخصصین طراحی ویلا صورت گیرد تا بتواند در تمام فصول گرم و سرد پاسخگوی نیازهای شما باشد تا بتوانید از آن لذت ببرید.

اما اگر بخواهیم کمی از تهران فاصله بگیریم می‌توانیم به طراحی ویلا در پرند، طراحی ویلا در بومهن و طراحی ویلا در رودهن اشاره کنیم. ساخت ویلا در بومهن و رودهن و همچنین ساخت ویلا در پرند نیز می‌توانند تجربه ای مشابه به داشتن ویلایی در کردان را به ما بدهد. با این تفاوت که برای ساکنین شرق تهران دسترسی مناسب تری دارد. اما با ساخت ویلا در بومهن و ساخت ویلا در رودهن می‌توانید در کمتر از یک ساعت از شرق تهران به یک محیط آرام برای گذراندن تعطیلات بروید.

سوالاتی که احتمالا قبل از ساخت میخواهید به آن ها پاسخ داده شود

حتما ابهامات و سوالات زیادی قبل از شروع ساخت و طراحی ویلا برای هر فرد پیش می‌آید. این ابهامات معمولا بازه گسترده‌ای دارند. معمولا از هزینه‌های طراحی شروع و تا کوچکترین جزییات در مراحل ساخت ادامه پیدا می‌کنند. ما در اینجا به تعدادی از سوال‌های شما در قالب مقاله‌های مختلف پاسخ داده‌ایم که می‌توانید با کلیک بر عبارات آبی رنگ زیر آن‌ها را مطالعه کنید.‌

همچنین در صورت نیاز خوشحال می‌شویم که پاسخگوی نیاز‌های شما توسط مشاورین خود در دفتر معماری ایماژ باشیم چرا که ما حضور داریم تا شما را به ویلای رویایی خودتان برسانیم.

جهت مشاوره در رابطه با ساخت و طراحی ویلا با ما در تماس باشید

 

هزینه ساخت ویلا چقدر است؟

چه مصالحی برای ساخت ویلا در شمال مناسب است؟

چگونه هزینه ساخت ویلا را کاهش دهیم؟

مراحل ساخت ویلا به چه صورت است؟

اصول طراحی یک ویلا در شمال چیست؟

تعریف ویلا چیست؟

 

5/5 (17 نظر)