هزینه طراحی ویلا
27
نوامبر

هزینه طراحی ویلا

هزینه طراحی ویلا

خرید و یا ساخت ویلا به دلیل کیفیت هایی که این گونه از ساختمان ها از نظر موقعیت قرار گیری و زمان استفاده دارند ، یکی از اتفاقات بزرگ در زندگی هر فرد است.  بسیاری از افراد ترجیح میدهند ویلای که می سازند، با مدیریت خودشان طراحی و ساخته شود تا بتوانند خواسته های خودشان را در آن تامین کنند. شاید شما از افرادی باشید که در صنعت ساختمان دستی در آتش دارید و یا شاید جزو افرادی باشید که چندان در این رشته تخصصی ندارید، اما می خواهید ویلایی با کیفیت و متناسب با خواسته های خودتان داشته باشید. هر دو دسته افراد می توانند ویلایی با کیفیت داشته باشند، اما افرادی که تخصص کمتری دارند تلاش می کنند ویلایی متناسب با خواسته های خودشان و متناسب با میزان بودجه ای که دارند پیدا کنند.

اما در این میان اگر جزو افرادی هستید که به دنبال داشتن ویلایی کاملا متناسب با خواسته ها و نیاز های خودتان هستید، شاید واقعا نداشتن تخصص در زمینه ساخت و ساز چندان دردسر بزرگی برای شما نباشد و بتوانید به راحتی با در نظر گرفتن چند نکته ساده به ویلای مورد علاقه خودتان دست پیدا کنید.

اما آنچه باعث می شود عده زیادی از افرادی که تخصص چندانی در زمینه ساخت و ساز ندارند به خرید ویلاهای آماده سوق پیدا کنند، نداشتن ذهنیت دقیق از هزینه ساخت ویلا، هزینه طراحی ویلا و نظارت بر اجرای آن است. ترس از هزینه های سرسام آور در زمینه ساخت و طراحی می تواند شما را از ساختن ویلای روییایتان منع کند و باعث شود هر آنچه از یک ویلا میخواهید را در محل دلخواهتان نتوانید به دست بیاورید. ما در مطلبی جداگانه به موضوع هزینه ساخت ویلا پرداخته ایم و در این مطلب تلاش می کنیم تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با هزینه طراحی ویلا در اختیار شما قرار دهیم. در انتهای این مقاله شما می توانید مبلغی که برای طراحی ویلای خود باید بپردازید را تخمین بزنید.

لزوم طراحی ویلا

هر شخص و خانواده ای ویژگی های خاص خود را دارند و انتخاب ویلا از میان ویلاهای گوناگون در مناطق گوناگون شاید بسیار زمانبر باشد و در نهایت با توجه به شرایط، شما از جستجو برای ویلای آماده مورد نظر خودتان دست بکشید و به چیزی پایین تر از انتظارات خودتان راضی شوید.

ما در دفتر معماری ایماژ در خدمت شما هستیم تا با طراحی دقیق و با کیفیت متناسب با خواسته های شما، یک طرح عالی و بی نقص را برای شما طراحی کنیم شما و می توانید به ما اعتماد کنید که ویلای شما را در زمینی که پسند کرده اید بسازیم، قطعا هم از نظر زمانی و هم از نظر کیفیت نهایی ویلا و حتی هزینه اجرا  بسیار سود کرده اید و در نهایت ویلای ساخته شده بخشی از خاطرات و انتخاب هایی که برای طراحی و ساخت آن کرده اید دلیلی برای تعلق خاطر شما به آن ویلا و محدوده آن شهر یا روستا می شود. از این رو اگر شما به فضایی دلنشین و مناسب با خواسته های خود و خانواده خودتان نیاز دارید، بهترین و به صرفه ترین گزینه برای شما سپردن طراحی ویلا به فردی متخصص در این زمینه است.

با توجه به این امر که در ساختمان های کوچک مقیاسی همچون ویلا موضوع طراحی از تکنیک ساخت و میزان هزینه مصالح نقش بیشتری دارد، لذا یک طراحی خوب می تواند علاوه بر کاهش هزینه های ساخت، ویلای شما را به ویلایی خاص و شاخص تبدیل کند که در طول زمان نیز برآورده کننده خواسته های شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی ویلا میتوانید به مطلبی که در این رابطه در سایت ما موجود هست مراجعه کنید.

طراحی ویلا چه هزینه هایی دارد؟

در صورتی که یک ساختمان ویلایی را به صورت چند بخش معماری و سازه و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ببینیم، که هر کدام فقط در زمینه خودشان دارای طراحی و نقشه هایی جداگانه باشند، طراحی معماری ویلا چیزی جز تصور ها و ایده هایی جذاب نخواهد بود. اما از آنجا که ویلا ساختمانی مهم و تاثیر گذار برای شماست، باید تمامی این چهار رشته ای که پیشتر ذکر شد به صورت همگن طراحی شوند تا بتوانند زیبایی نهایی و کیفیت نهایی کار را برای شما به وجود بیاورند و نقش مهندس معمار، هماهنگ کردن تمامی این چهار رشته است تا محصول نهایی ساختمان یک طراحی زیبا و بدون اشکال فنی باشد. از این رو شما با مراجعه به یک دفتر معماری می توانید انتظار تهیه تمامی نقشه های معماری، سازه، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی را داشته باشید.

تهیه طرح اولیه، حجم ساختمان، انتخاب مصالح، طراحی محوطه، طراحی داخلی، تنظیم نور ، تولید نقشه های فنی و اجرایی چهار رشته ساختمانی و تامین خواسته های شما به صورت گزینه های طراحی، برای دفاتر معماری نیازمند زمان و هزینه است. از این رو شما با بستن قرارداد با معمار می توانید انتظار داشته باشید که او مسئولیت هماهنگی این موارد را بپذیرد. البته در مواردی هم افراد برای بررسی و گرفتن کلیات حجم و مصالح و ترکیب داخلی ساختمان به معماران مراجعه می کنند و مسئولیت تهیه نقشه های اجرایی را خودشان بر عهده می گیرند تا هزینه طراحی ویلا برای آنها کاهش یابد، که این امر چندان برای افرادی که تخصص زیادی در صنعت ساخت و ساز ندارند پیشنهاد نمی شود.

تقسیم بندی کلی هزینه طراحی ویلا

به طور کلی هزینه طراحی ویلا شامل سه بخش اصلی می شود. این سه بخش، شامل تهیه نقشه برای نهاد های نظارتی و مراجع صدور پروانه، طراحی حجم و محوطه و نما و داخل ساختمان، تولید نقشه های اجرایی ساختمان و هماهنگی با کارگاه است که در این بخش تلاش می کنیم تا جای ممکن به ریز فعالیت های لازم برای تهیه این مدارک بپردازیم.

طراحی برای مراجع صدور پروانه و سازمان های نظارتی

بسته به موقعیت قرارگیری ویلای شما و زمین و مساحت آن تولید و تهیه مدارک ساختمانی و گرفتن مجوز ها می تواند عامل مهمی در هزینه طراحی ویلا برای شما باشد. در صورتی که شما در قلب تهران ویلایی با وسعت بالا بخواهید بسازید، قطعا باید از نهاد های نظارتی و ساختمانی همچون شهرداری، نظام مهندسی، آتشنشانی، سازمان آب و فاضلاب، اداره گاز و … مجوز هایی دریافت کنید که هر کدام از این نهاد ها نیازمند نقشه های متناسب با خودشان هستند. اما اگر در روستایی در مناطقی دور از شهر و با بافت آرام روستایی بخواهید ویلایی نقلی بسازید، چندان نیاز به پاسخگویی به نهاد های نظارتی ساختمان ندارید و این موضوع باعث می شود که هزینه طراحی ویلا برای شما کاهش یابد و به تهیه نقشه های معماری و اجرایی محدود شود.

هزینه تولید مدارک برای این نهاد ها عموما بر اساس تعرفه نظام مهندسی که هر ساله منتشر می شود مشخص می شود. اما عموما نقشه های لازم برای تایید نظام مهندسی چون در مرحله اول هستند و بیشتر برای اخذ جواز هستند، چندان نیازمند بیان کیفیت های فضایی نیستد. پس یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه طراحی ویلا  می شود، هزینه های تولید نقشه برای نهاد های نظارتی است.

طرح معماری ساختمان و هماهنگی حجم و پلان

علاوه بر نقشه های نظام مهندسی که پیشتر بیان شد و بیشتر مراحل اولیه کار را شامل می شوند، نقشه ها و طرح اصلی ساختمانی که قرار هست اجرا شود نیز اهمیت بالایی دارد. از این رو معمار باید تا تامین خواسته های شما از کیفیت فضایی، در کنار در نظر داشتن نکات اجرایی، به شما طرح ارائه دهد که این موضوع بیشتر با تهیه نقشه های پلان و تصاویر سه بعدی به صورت رندر و انیمیشن خواهد بود. این بخش شاید بیشتر از همه موارد دیگر در بین افراد جامعه به عنوان وظیفه معمار و یکی از اصلی ترین بخش های هزینه طراحی ویلا شناخته شود. اما مسئولیت هماهنگی بین طرح و اجرا و تبدیل تصاویر تایید شده به نقشه های اجرایی نیز یکی از مهمترین وظایف هر معمار و یا دفتار معماری حرفه ای است.

تولید نقشه های اجرایی و هماهنگی با کارگاه

پس از تامین خواسته های شما از حجم و کیفیت فضایی ویلای طراحی شده، ساخت ویلای شما آغاز می شود و معمار موظف است نقشه های اجرایی ساختمان را بر اساس طرحی که مورد تایید شما قرار گرفته است،در زمان های مورد نیاز به کارگاه ارائه کند تا پیمانکار اجرای ساختمان بتواند در کمترین زمان، ویلای شما را به صورت کاملا هماهنگ با طرح تهیه شده و مورد تایید شما بسازد. در برخی از موارد مالک ویلا ترجیح می دهد اکیپ اجرایی طراح معماری، مسئولیت اجرای ساختمان را نیز بر عهده داشته باشد که بتواند از کیفیت محصول نهایی و هماهنگی آن با طرح انتخابیش اطمینان داشته باشد. از این رو گاهی اکیپ اجرایی همان گروه معماری است. اما از آنجا که هزینه های مربوط به نظارت و اجرا مقوله هایی جدا از بحث هزینه طراحی ویلا هستند، این موارد را در مطالب دیگری به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 

عوامل موثر بر هزینه طراحی ویلا

عوامل متفاوتی میتوانند هزینه های شما برای طراحی ویلا را در دفاتر معماری تحت تاثیر قرار دهد. که میتوان این عوامل را به چند دسته اصلی عوامل جغرافیایی، وضع موجود، سبک طراحی، مساحت و طبقات مورد نیاز، کاربری و امکانات جانبی طبقه بندی نمود. در ادامه به بررسی این عوامل و نقش آنها در تعیین میزان هزینه طراحی ویلا  می پردازیم.

موقعیت جغرافیایی ویلا

موقعیت قرار گیری زمین شما میتواند نقش مهمی در تعیین هزینه طراحی ویلا داشته باشد. به صورتی که طراحی و اجرای ساختمان در شرایط مختلف جوی نیازمند در نظر گرفتن عوامل محیطی و جوی مختلفی است. به عنوان مثال هزینه طراحی ویلا در منطقه ای سردسیر و کوهستانی با ویلایی در منطقه ای معتدل متفاوت است. از این رو که میزان عواملی که باید برای طراحی ساختمان از نظر اقلیمی و تکنیک ساخت بررسی شود در منطقه سردسیر، بیشتر از منطقه معتدل است.

مواردی که در رابطه با اقلیم عموما مورد بررسی قرار میگیرد، درونگرا یا برونگرا بودن، سیرکولاسیون ساختمان، جانمایی اتاق ها، نحوه عایق کاری، نوع پوشش بام و بسیاری موارد دیگر است که یک معمار باید بتواند آنها را در طراحی لحاظ کرده و به مرحله اجرا برساند.

وضع موجود زمین یا ساختمان ویلا

عامل دیگر موثر در هزینه طراحی ویلا، وضع موجود زمین شماست. ممکن است شما ویلایی را خریده باشید و بخواهید آن را بازسازی کنید، یا شاید میخواهید آن را بکوبید و از نو بسازید یا در میان باغی پر درخت میخواهید ویلایی داشته باشید یا زمین خالی است و میخواهید در آن ویلایی از نو بنا کنید.

هزاران حالت دیگر برای وضع موجود زمین شما می تواند اتفاق بیفتد، اما آنچه باعث می شود هزینه طراحی ویلا برای شما در این زمینه تغییر کند، در نظر گرفتن شرایط زمین در طرح نهایی است، در صورتی که تصمیم دارید بازسازی ویلای خود را انجام دهید، باید عوامل متفاوتی را در نظر بگیرید که یکی از این عوامل محدودیت های سازه و تاسیسات آن است. یا اگر در باغی تصمیم به ساخت ویلا دارید، باید تا جای ممکن از بریده شدن درخت های باغ جلوگیری شود. این عوامل و محدودیت ها در وضع موجود زمین باعث تغییر هزینه طراحی ویلا برای شما می شود.

سبک طراحی ویلا

هر فردی سلایقی دارد و باید برای ساخت ویلای مورد علاقه و متناسب با سلیقه اش از معمار بخواهد که برای او طراحی انجام دهد. اما باید این مورد را در نظر داشته باشید که سبک مورد نظر شما در طراحی می تواند باعث افزایش هزینه طراحی ویلا شود. سبک های مختلف معماری در تولید فرم و جزییات با هم متفاوتند و خواسته های مالک و کارفرما نیز در این زمینه موثر است. اگر شما جزو افرادی هستید که به سادگی ویلا و خلوت بودن فضای زندگی علاقه دارید، میزان مدارک و جزییاتی که معمار برای ویلای شما استفاده می کند کمتر خواهد بود. اما اگر به سبک های شلوغ و پر جزییات علاقه دارید و یا به دنبال یک طرح خاص با جزییات اجرایی خاص برای ویلایتان هستید، این مورد موجب تغییراتی در هزینه طراحی ویلا می شود.

متراژ ویلا و دوبلکس و تریبلکس بودن آن

همانطور که هزینه ساخت ساختمان با کاهش متراژ آن و تعداد طبقات کاهش می یابد، هزینه طراحی نیز کاهش خواهد داشت. در صورتی که تعداد طبقات ویلای شما افزایش یابد یا نیاز به زیر زمین داشته باشید و یا نیاز شما ایجاب کند که سالنی بزرگ و تعداد اتاق خواب های زیادی داشته باشید، فضای شما نیاز به طراحی بیشتر و بررسی دقیق روابط فضایی و عملکرد درست هر یک از بخش ها هنگام استفاده می شود و همچنین نقشه ها و مدارک فنی تولید شده برای ساختمان شما نیز افزایش خواهد یافت هزینه طراحی ویلا دوبلکس از ویلا یک طبقه ساده بیشتر است. به این ترتیب با افزایش متراژ و یا طبقات ویلای شما هزینه طراحی ویلا نیز تغییر خواهد کرد.

کاربری و نحوه استفاده از ویلا

موضوع دیگری که می تواند هزینه طراحی ویلا را برای شما افزایش یا کاهش دهد نحوه استفاده از ویلا است. در صورتی که شما ویلا را برای شخص خودتان بخواهید یا بخواهید تعدادی واحد و سوییت مجزا در یک ویلا داشته باشید، هم هزینه طراحی و هم هزینه تولید نقشه های اجرایی و تاسیسات و برق برای ویلا شما افزایش پیدا خواهد کرد. یا ممکن است شما ویلا را برای جمع شدن ها و دور همی های خانوادگی آخر هفته نیاز داشته باشید و فضای شما به بیش از یک آشپزخانه یا سالن نیاز داشته باشد که این امر موجب افزایش هزینه طراحی ویلا می شود.

امکانات جانبی ویلا

ویلا و فضای اقامت برای برخی از افراد تنها فضای استراحت نیست و از این ساختمان دلنشین برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح با دوستان و خانواده استفاده می کنند. این امر نیازمند در نظر گرفتن  ویژگی های دیگری برای ویلاست که می تواند طراحی استخر، آلاچیق، باربکیو، شومینه، روف گاردن، فضای بازی کودکان و زمین ورزشی باشد. با توجه به خواسته ها و علایق شما، ما در دفتر معماری ایماژ می توانیم این امکانات را برای شما طراحی کنیم و به صورت اجرایی در ویلای شما پیاده سازی کنیم. این موضوع به دلیل ویژگی های سازه ای و طراحی خاص مورد نیاز هر یک از مواردی که پیش از این به آنها اشاره شد، می تواند در هزینه طراحی ویلا موثر باشد و آن را افزایش یا کاهش دهد.

روش های محاسبه هزینه طراحی ویلا در سال 99

 

تا اینجا با هم به بررسی دلیل نیاز به طراحی ویلا و عوامل موثر بر هزینه طراحی ویلا  پرداختیم. اما شما بدون داشتن اطلاعات مناسب در رابطه با روش محاسبه هزینه طراحی در دفاتر معماری نمی توانید به برآوردی دقیق برای هزینه طراحی دست پیدا کنید. در این بخش از مقاله به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت و به شما کمک خواهیم کرد که متناسب با خواسته خودتان نزدیک ترین عدد، به مبلغ عرف در طراحی ویلا دست پیدا کنید. به طور کلی دفاتر معماری و یا معماران به یکی از روش های متری،درصدی، توافقی و یا ساعتی هزینه طراحی را محاسبه می کنند و متناسب با میزان تلاشی که در هر یک از این روش ها برای تهیه مدارک و طراحی می کنند، مبلغ پایه را مشخص می کنند.

محاسبه هزینه طراحی به صورت متر مربع

یکی از محبوب ترین روش ها برای محاسبه هزینه طراحی معماری در ایران، محاسبه هزینه به صورت متر مربع است. در این روش معمار با توجه به خواسته کارفرما برای متراژی که برای ساخت در نظر گرفته است، اقدام به اعمال ضریبی می کند و بر این اساس آن مبلغ را به کارفرما به عنوان هزینه طراحی ویلا اعلام می کند. تعیین این ضریب به عواملی که پیشتر در رابطه با عوامل موثر بر هزینه طراحی بیان کردیم بستگی دارد و همچنین عوامل دیگری همچون هزینه های بالاسری و هزینه های بازدید از سایت نیز ممکن است به این عدد اضافه شود. این عدد در رابطه با طراحی ویلا بین متر مربعی 100 هزار تومان تا 400 هزار تومان ممکن است متفاوت باشد.

این موضوع به کیفیت کاری و نمونه کار های آن دفتر معماری نیز بستگی دارد. در این موارد بهترین کار بررسی و مشاهده نمونه کار دفتر معماری مورد نظر است تا از کفیت کار شان مطمئن شوید. در این لینک شما می توانید پروژه های طراحی و اجرا شده ما در دفتر معماری ایماژ را مشاهده نمایید

با توجه به این امر که محاسبه مبلغ متری تا حدی بستگی به کیفیت ارائه خدمات در دفاتر معماری دارد و همچنین خواسته های کارفرما پیش از مراجعه به مهندسین معمار برای قیمت دهی دقیق توسط معمار مشخص نیست، لذا بازه قیمتی نمیتواند کوچک باشد. اما ما سعی کردیم حدود قیمتی که در دفاتر مختلف مورد استفاده قرار می گیرند را برای شما بیان کنیم.

محاسبه هزینه طراحی به صورت درصد از هزینه ساخت

برخی از دفاتر معماری، بخصوص دفاتر معماری خارج از کشور، متناسب با میزان هزینه ای که کارفرما برای ساخت ویلا کنار گذاشته است، اقدام به تعیین مبلغ مورد نظرشان برای هزینه طراحی ویلا می کنند. این مبلغ در کشور های مختلف متفاوت است و عموما عددی بین 6 تا 12 درصد از کل مبلغ ساخت را شامل می شود. اما عددی که در ایران و در دفاتر معماری مورد استفاده قرار می گیرد، بین 8 تا 10 درصد از کل هزینه اجرا می شود.

این روش در ایران ممکن است باعث تردید برای کارفرما شود. از آنجا که ممکن است معمار برای ساختمان خرج اضافی تولید کند و با افزایش هزینه های ساخت تلاش کند که مبلغ دستمزد خود را نیز افزایش دهد. اما در صورتی که مبلغ مشخص شده کارفرما در ابتدای عقد قرارداد مشخص باشد، این موضوع نمی تواند چندان تغییری در مبلغ دریافتی معمار برای هزینه طراحی ویلا ایجاد کند. از سوی دیگر کارفرما می تواند اطمینان داشته باشد که حقوق معمار به طور کامل و متناسب با مبلغی که برای پروژه هزینه می کند پرداخت می شود و می تواند از معمار به میزانی که خرج می کند انتظار مسئولیت پذیری داشته باشد.

محاسبه هزینه طراحی به صورت توافقی

گاهی اوقات یا متراژ پروژه پایین است و یا چالش بسیار خاصی در طراحی پروژه وجود دارد که روش های متر مربع و یا درصد از اجرا منجر به عدد مناسبی برای دریافتی معمار و یا پرداختی کارفرما برای حق الزحمه نمی شود. از این رو دفتر معماری و کارفرما برای میزان هزینه طراحی ویلا مبلغ مشخصی را تعیین می کنند و بر این اساس به ادامه کار می پردازند. این روش را برخی از دفاتر معماری مطرح نیز مورد استفاده قرار می دهند و بدون در نظر گرفتن متراژ و یا هزینه اجرا مبلغی را که مورد نظر خود دارند اعلام می کنند.

اما این روش گاهی با روش متر مربع ترکیب می شود و دفاتر معماری برای محدوده مشخصی از متراژ های مختلف، مبلق مشخصی را اعلام می کنند. به عنوان مثال برای طراحی یک ویلا با متراژ بین 300 تا 500 متر، مبلغ 100 میلیون تومان را مشخص می کنند.  در این حالت متراژ ویلای مورد نظر می تواند بین متراژ های گفته شده باشد. اما مبلغی که کارفرما برای طراحی پرداخت می کند تفاوتی نمی کند. این روش گاهی موجب ایجاد حس عدم اعتماد بین معمار و کارفرما می شود. از این بابت که کارفرما ارزش کار معمار را کمتر از آنچه باید انرژی بگذارد می بیند و انتظار تلاش بیشتری برای تهیه طرح و تولید مدارک خواهد داشت.

محاسبه هزینه طراحی به صورت ساعتی

یکی از روش های محاسبه هزینه طراحی ویلا روش محاسبه ساعت کاری برای تولید طرح و مدارک معماری و اجراست. در این روش که عموما توسط معمارانی که به صورت شخصی کار می کنند، آن هم به صورت نادر مشاهده می شود، مهندس معمار با در نظر گرفتن حدود ساعاتی که برای تولید مدارک و طرح نیاز هست وقت بگذارد مبلغی را مشخص می کند و به کارفرما اعلام می کند. این مبلغ در سال 99 حدود ساعتی 80 تا 150 هزار تومان است.

این روش با توجه به حاشیه ها و حس عدم اعتمادی که در جامعه ایران وجود دارد عموما مورد تایید طرفین قرار نمی گیرد و کارفرما به ساعاتی که مهندس معمار برای کار بر روی پروژه اعلام می کند نمیتواند اعتماد کند. اما این روش در صورتی که بتوان به صورت کنترل شده و مورد تایید طرفین پیاده سازی شود، میتواند هم برای معمار و هم برای کارفرما مبلغی مناسب باشد. از آن جهت که معمار به میزانی که تلاش می کند دستمزد دریافت می کند و کارفرما به میزانی که معمار تلاش می کندهزینه طراحی ویلا را پرداخت می کند.

برآورد هزینه نهایی طراحی ویلای شما

تا این نقطه از مقاله تلاش کردیم عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه طراحی ویلا را بررسی کنیم، همچنین روش های محاسبه هزینه خدمات طراحی ویلا را نیز با هم مرور کردیم. امیدواریم که این اطلاعات به شما برای تصمیم گیری در انتخاب تیم طراحی و میزان هزینه ای که برای طراحی ویلایتان پرداخت می کنید کمک مناسبی نماید. ما در دفتر معماری ایماژ با بررسی دقیق پروژه شما و عواملی که در این مقاله ارائه شد، می توانیم مبلغ دقیقی را برای هزینه طراحی ویلای شما ارائه کنیم و برای مشاوره در این زمینه در خدمت شما عزیزان هستیم.

جهت مشاوره در رابطه با هزینه طراحی ویلا با ما در تماس باشید