کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی
29
ژوئن

کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی

کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی

آیا شما هم از جمله کسانی هستید که ارزوی ساخت ویلای شخصی خودتان را دارید ، اما به علت نگرانی از هزینه های آن هنوز دست به کار نشده اید؟ ما در این مقاله میخواهیم در رابطه با کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی صحبت کنیم و تجربیات خودمان در دفتر معماری ایماژ را با شما در میان بگذاریم.

فرآیند طراحی و ساخت ممکن است در ذهن همه ما فرآیندی پر هزینه و زمان بر به نظر بیاید اما آیا واقعا این گونه است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر شما قصد ساخت ویلای شخصی خود را دارید میتوانید این کار را با هزینه های بسیار کمتر انجام دهید. در کل ساختمان های ویلایی به علت مواردی که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم قابلیت کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی را دارند.

در ادامه به ۸ مورد از مواردی که میتواند به راحتی باعث کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی شود اشاره کردیم.

۱-اول از همه کار را به کاردان بسپارید

اکثر افراد به اشتباه معماری و طراحی ویلا را امری پر هزینه میدانند و اعتقاد دارند که کار با دفاتر معماری هزینه های ساخت ویلا را افزایش میدهد. در صورتی که معمار با تجربه ای که در امر طراحی و ساخت ویلا دارد اول از همه میتواند نیاز های شما را به خوبی بشناسد و با کمترین هزینه و بهترین پاسخ را به آن بدهد و همچنین از پیش آمدن خطا های هزینه بر در روند کار جلوگیری کند.

در واقع شما با سپردن کار خود به دفاتر معماری از پیش آمدن هزینه های غیر ضروری در طول کار جلوگیری کرده و تمرکز را بر روی بخش های اصلی کار میگذارید.کیفیت بالا همیشه مساوی با هزینه بیشتر نیست

۲-هزینه ها را برای نیاز های اصلی خود کنار بگذارید

نیاز های خودتان از یک ویلای با کیفیت را بشناسید و دقیقا برای پاسخگویی به همان نیاز ها هزینه کنید

ویلا ساختمانی است با فضا های گوناگون که هر کدام کاربری های مختلفی دارند. اما آیا وجود تمام این فضا ها واجب هستند؟ و آیا ما به همه این فضا ها نیاز داریم؟

یکی از کار ها برای کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی شناسایی دقیق نیاز هایمان از یک ویلای ایده آل میباشد. با این کار میتوان هر چه بیشتر طراح را برای تمرکز آنچه که میخواهیم راهنمایی کنیم و از اتلاف هزینه ها برای فضا هایی که برای ما در اولویت نیستن جلوگیری کنیم. به عنوان مثال با مشخص کردن دقیق تعداد افراد در ویلا میتوان فضا ها را به صورت بهینه طراحی کرد و از اتلاف فضا و هزینه جلوگیری کرد.

۳-از معمار خود بخواهید که به هزینه ها دقت کند

در زمان شروع طراحی با معمار خود کاملا راحت باشید و به او بگویید که چه میزان میخواهید برای ویلای خود هزینه کنید. این کار بر خلاف چیزی که فکر میکنید باعث کاهش کیفیت ویلای شما نمیشود. بلکه تنها توجه معمار را برای کاهش هزینه ها دو چندان میکند. یک دفتر معماری حرفه ای میتواند با طراحی جزییات مناسب و سازگار با شرایط ویلا ، هزینه های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی یکی از کار های مورد علاقه برای معمارانی است که به جزییات ساختمان و طراحی اهمیت بالایی میدهند.

همچنین شما میتوانید قبل از شروع هر کاری هزینه های طراحی و ساخت ویلای خود را از دفتر معماری ایماژ بگیرید.

۴-به جای تجملات از کیفیت بالا تر لذت ببرید

شاید در نگاه اول زیبایی و کیفیت در طراحی ویلا را در هزینه های بالا و تجملات تصور کنیم و دست یابی به آن ها را بدون هزینه های زیاد غیر ممکن بدانیم. شاید گاهی تجملات بتوانند کیفیت نسبی را بالاتر ببرند اما هیچگاه نمیتوانند دلیل ایجاد یک کیفیت خوب باشند. کیفیت خوب باید از دل فضا و از دل طراحی بوجود آید . ایجاد یک فضای با کیفیت نه تنها با مخارج بالا و تجملات صورت نمیکیرد بلکه این موارد خیلی اوقات اگر بدون برنامه ریزی انجام شوند میتوانند باعث پایید آمدن کیفیت نیز بشوند.

ایجاد کیفیت کاری هست که شما باید آن را به معمار خود بسپارید. شما با توضیح و روشن کردن نیاز های خود برای طراح و معمار خود میتوانید هر چه بیشتر او را برای ساختن یک فضای با کیفیت با توجه به شخصیت و خواسته های شما نزدیک کند.

۵-همیشه جایگزینی برای مصالح ارزان تر هست

با شناخت کامل مصالح میتوانید از مصالح جایگزین با قیمت مناسب تر استفاده کنید

با پیشرفت تکنولوژی امروزه شاهد مصالح گوناگون با قیمت های مختلف در بازار هستیم. اما چگونه میتوان بهنرین را برای پروژه خود انتخاب کرد؟

بهتر است این کار را به یک معمار حرفه ای بسپارید. چرا که با آشنایی کامل و تجربه ای که نسبت به مصالح مختلف موجود در بازار دارد میتواند این مصالح را به خوبی در کنار هم برای ساختن ویلای ایده آل شما به کار ببرد . معمار هم از لحاظ زیبایی در طراحی و هم کارایی در جزییات مصالح را بررسی میکند و با توجه به بودجه پروژه سعی میکند تا این موارد را به بهترین حالت کنار همدیگر به کار ببرد. به عنوان مثال برای کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی میتوان به انتخاب درست مصالح در اقلیم های مختلف اشاره کرد. داشتن اطلاعات کافی در مورد اقلیم های مختلف و مصالح سازگار با آن اقلیم ها میتواند از هدر دادن بودجه برای مصالح با راندمان پایین در اقلیم های مختلف جلوگیری کند.

۶-به مصالح سازگار با اقلیم توجه کنید

مصالح سازگار با اقلیم هم به صورت مستقیم میتواند باعث کاهش هزینه های ساخت شود و هم به صورت غیر مستقیم. دسترسی به مصالح سازگار با اقلیم عموما ساده تر از دیگر مصالح هستند که این امر باعث کاهش هزینه های حمل و نقل میشود . همچنین به علت موجود بودن این مصالح در منطقه قیمت آن ها نیز عموما پایین تر و رقابتی تر از دیگر مصالح هست.

اینگونه تاثیرات را میتوان جزو تاثیرات مستقیم در کاهش هزینه ها دانست. اما انتخاب مصالح سازگار با اقلیم در طراحی به صورت غیر مستقیم هم باعث کاهش هزینه های ساخت میشود. به این صورت که این مصاله سازگاری بیشتری با محیط اطراف دارند و شرایط نگهداری آن ها ساده تر و به طبع کم هزینه تر از دیگر مصالح هست و بدیت صورت طول عمر مصالح نیز بیشتر میباشد.

۷-فضا انعطاف پذیر بهترین راه برای کاهش هزینه های ساخت ویلا

طراحی فضای انعطاف پذیر راه حل مناسبی برای کاهش هزینه های ساخت ویلا میباشد. با طراحی فضا های انعطاف پذیر شما میتوانید ضمن استفاده از یک فضا برای چند عملکرد از ایجاد مساحت های نا کار آمد در ویلا جلوگیری کنید. طراحی فضای انعطاف پذیر به همان اندازه که باعث ایجاد فضایی با کیفیت و چند عملکردی میشود کاری دشوار میباشد. چرا که ایجاد چنین فضایی نیازمند اطلاعات کافی در رابطه با ابعاد مفید مبلمان و ابعاد استاندارد هر فضا میباشد.

ویژگی دیگری که فضا های انعطاف پذیر به ویلای ما اضافه میکنند بلند شدن طول عمر ویلا مییباشد. چرا که پاسخگویی ویلای ما به نیاز های ما افزایش میابد که این امر باعث میشود تا ما سالیان بیشتری بتوانیم از این ویلا بهره ببریم و به نیاز های خودمان از داشتن یک ویلای ایده آل پاسخ دهیم.

ما در دفتر معماری ایماژ مطالعات و تجربیات زیادی را در طی سال ها بر روی فضا های انعطاف پذیر داشته ایم که میتوانید وجود این فضا ها را در نمونه کار های ما مشاهده کنید.

۸-نیاز نیست همه فضا ها را یک جا بسازید

تا به حال به این فکر کرده اید که شاید نیاز نباشد همه ساختمان را یک جا بسازید؟ اگر بودجه کافی برای ساخت کامل ویلای خود را ندارید و یا اینکه فکر میکنید فعلا نیاز ندارید که از تمام فضا استفاده کنید به طراح خود بگویید. طراح و معمار شما میتواند فضای شما را طوری طراحی کند که بعدا قابلیت اضافه شدن به فضا را داشته باشد. این کار ضمن طراحی در حجم و پلان معماری ساختمان در سازه ساختمان نیز تاثیر گذار است.

با این کار هم میتوانید ویلای خودتان را داشته باشید و هم خرج اضافه برای فضا هایی که فعلا در اولویت نیستن نکنید. به عنوان مثال شا میتوانید جای فضا هایی مانند استخر و فضا های بازی و سرگرمی را در طراحی مشخص کنید و بعدا آن ها را به ویلای خود اضافه کنید.

ساخت مرحله به مرحله ویلا از جمله کار های موثر در کاهش هزینه های ساخت ویلا میباشد که شاید محسوس به نظر نیاید اما روش مناسبی است تا شما را به رویایتان با توجه به بودجه تان نزدیک کند.

و اما صحبت آخر…

همانطور که در مطالب به آن اشاره کردیم راه های زیادی برای کاهش هزینه های ساخت ویلا به کمک طراحی وجود دارد. فقط کافی است قبل از شروع هر کاری با متخصصین این کار مشورت کرده تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند و راه های بهینه را با توجه به شرایط و نیاز های شما معرفی کنند.

متخصصین ما در دفتر معماری ایماژ آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه مشاوره معماری با توجه به نیاز ها و بودجه مورد نظر شما هستند. ما در دفتر معماری ایماژ ابتدا نیاز های شما را شنیده و سپس با توجه به آن ها بهترین راه کار و طراحی را در اختیارتان قرار میدهیم.