ویلا شماره سیزدهم

طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13
طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13 طراحی ویلا شماره 13

اطلاعات پروژه:

طراحی ویلا شماره 13

نوع ساختمان: مسکونی

معماران مسئول: نوید تولایی ، آرمین شایانپور ، محمد مهدی شرافت پیما

تیم طراحی: شرمین امیری

مساحت پروژه: 1500 متر مربع

تاریخ تکمیل طراحی/پروژه: 1397

موقعیت پروژه: تهران / شهرک غرب

وضعیت پروژه: طراحی

 

کارفرما: مهندس الیاس دمیرچی

پرزانته معماری: ایماژ پلاس


توضیحات پروژه طراحی ویلا شماره 13

طراحی ویلا شماره 13 در زمستان 97 جهت ارائه طرحی برای یک ویلایی خصوصی به دفتر معماری ایماژ ارائه شد. ویلا شماره 13 در زمینی به مساحت 890 متر مربع واقع در خیابان سیمای ایران شهرک غرب طراحی شده است.

عموما در طراحی ویلا تمام توجه به کیفیت های بالای فضایی در زمان طراحی معطوف میشود . در کل طراحی ویلا را میتوان پدید آوردن حداکثر کیفیت فضایی در یک ساختمان دانست.

در طراحی ویلا 13 نیز برای بر آورده کردن این کیفیت های فضایی سعی شد تا از الگوی حیاط مرکزی استفاده شود ، این الگو ضمن ایجاد تفکیک فضایی مناسب در ویلا باعث نفوذ نور به فضا های مرکزی و همچنین ایجاد فضایی خصوصی با محرمیت مناسب در طراحی ویلا میشود. این امر باعث میشود تا ساکنین ضمن حضور در فضای داخلی از کیفیت های فضای خصوصی بیرون نیز بهرهمند شوند.

طراحی ویلا شماره 13

کانسپت:

استفاده از این الگو ، طراحی ویلا 13 را به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم کرده است. در ویلا 13 سمت غربی زمین با توجه به مساحت مورد نیاز برای ایجاد فضای نشیمن و پذیرایی به عنوان بخش عمومی ویلا انتخاب شده است. بخش غربی در طراحی ویلا به بخش خصوصی تعلق گرفته که این بخش دارای فضا هایی مانند اتاق تلویزیون سرویس بهداشتی و اتاق کار میباشد. آشپزخانه در طراحی ویلا 13 در بخش مرکزی و شمالی قرار گرفته است که بتواند به هر دو فضای خصوصی و عمومی ویلا سرویس دهد.

در طراحی ویلا 13 دارای یک طبقه پارکینگ در طبقه -2 و یک طبقه در -1 که شامل استخر و فضا های تفریحی تعبیه شده است. ارتباط عمودی تمام طبقات از بخش خصوصی که در قسمت شرقی ویلا قرار گرفته است برقرار میشود.

طراحی ویلا شماره 13

برنامه فیزیکی:

در طراحی طبقات بالایی ویلا 13 چهار اتاق خواب مستر با سرویس بهداشتی و حمام کامل طراحی شده است. از فضا های دیگر طراحی شده در طبقه اول ویلا 13 میتوان به یک آشپزخانه رو به حیاط و یک فضای نشیمن و نهار خوری در طراحی ویلا 13 اشاره کرد.

حجم طراحی ویلا 13 با تبعیت از محدوده مجاز ساخت داخل زمین طراحی شده است. چرخش 180 درجه ای طبقات بر روی هم ضمن ایجاد ورودی اصلی در طبقه همکف ویلا یک حیاط مرکزی جهت نورگیری و نیز یک تراس در طبقه دوم برای طبقات را در طراح ویلا تشکیل داده است.

طراحی ویلا شماره 13

اشتراک گذاری: