ویلا چیلک ۱

طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر
طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر طراحی ویلا چلک نوشهر

اطلاعات پروژه

طراحی ویلا چلک نوشهر

نوع ساختمان: ویلایی مسکونی

معماران مسئول: نوید تولایی ، آرمین شایانپور ، محمد مهدی شرافت پیما ، محمد فروزنده

تیم طراحی: محمد فروزنده ، آناهیتا دخیلی اسلامی

مساحت پروژه: 412

تاریخ تکمیل طراحی/پروژه: 1398

موقعیت پروژه:  نوشهر / چلک

وضعیت پروژه: طراحی شده

 

کارفرما: فرید زائری

پرزانته معماری: ایماژ پلاس


توضیحات پروژه طراحی ویلا چلک نوشهر

ویلا چلک نوشهر در یکی از شهرک های ساحلی شمال قرار گرفته است. ویلا چلک نوشهر در زمینی به مساحت 422 متر مربع قرار گرفته است. زمین ویلا چلک کشیدگی شمالی جنوبی دارد که سه طرف آن را همسایگی ها تشکیل داده و از سمت غربی ویلا دسترسی به خیابان شهرک دارد.

ویلا چلک نوشهر در نزدیکی دریا قرار گرفته است و منظره اطراف نیز جنگل های نوشهر می باشد.  این مناظر فرصت خوبی را برای ما در دفتر معماری ایماژ فراهم آورد تا برای طراحی ویلا چلک از آن ها بهره مند شویم.

طراحی ویلا چلک نوشهر

طراحی ویلا چلک همانند زمین خود کشیدگی شمالی جنوبی دارد و ورودی ویلا نیز از سمت شرقی میباشد . ویلا چلک از سه سمت شمالی شرقی و غربی به میزان 1.5 متر و در قسمت جنوبی 6.5 متر از زمین فاصله گرفته است.

در طراحی ویلا چلک فضای نشیمن و پذیرایی در طبقه همکف و اتاق خواب ها و بالکن در طبقه اول قرار گرفته است. در طرحی این ویلا فضا های نشیمن و پذیرایی که کاربر بیشتر زمان خود را در آن ها سپری میکند در بخش شمالی خانه و ره به دریا قرار گرفته است و اتاق خواب ها در بخش جنوبی ساختمان قرار دارند.

ویلا چلک دارای سه اتاق خواب در طبقه بالا و یک اتاق مهمان در طبقه پایین میباشد که این اتاق در کنار فضای نشیمن خصوصی نیز قرار گرفته است.

طراحی ویلا چلک نوشهر

روند طراحی ویلا چلک

طراحی ویلا چلک نوشهر با توجه به نیاز های کارفرما برای استفاده در آخر هفته ها و تعطیلات انجام شده است. به همین خاطر در طراحی این ویلا سعی شده تا از فضا های باز به صورت بهینه استفاده شود که همین امر سبب ایجاد یک تراس در طبقه بالا و یک فضای نیمه باز در طبقه پایین ویلا شده است که هر دو دید به سمت دریا دارند و از دید مستقیم خیابان به ویلا چلک جلوگیری شده است تا احساس آرامش در یک فضایی خصوصی را به کاربر بدهد.

در طراحی ویلا چلک نوشهر با توجه به نزدیکی به دریا و وجود باد ساحلی در فصول مختلف سعی شده تا طراحی این ویلا به صورت باز انجام شود و از حداکثر باز شو ها با حداقل دیوار ها استفاده شود تا بتوان از این جریان هوا در فصول مختلف در ویلا بهرهمند شد.

در آخر با توجه به تفریحی بودن ویلا چلک و درخواست کارفرما پشت بام ویلا چلک نیز طراحی شد و یک استخر با دید دریا در روف گاردن این ویلا قرار گرفته است. روف گاردن ویلا چلک نوشهر ذمن دید مناسبی که به مناظر اطراف دارد به علت ارتفاع فضایی خصوصی را برای کاربر ایجاد کرده است.

طراحی ویلا چلک نوشهر

اشتراک گذاری: