طراحی نما جردن ۱

مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن
مجتمع تجاری اداری جردن مجتمع تجاری اداری جردن مجتمع تجاری اداری جردن مجتمع تجاری اداری جردن مجتمع تجاری اداری جردن مجتمع تجاری اداری جردن مجتمع تجاری اداری جردن

اطلاعات پروژه

مجتمع تجاری اداری جردن

نوع ساختمان: تجاری اداری

معماران مسئول: نوید تولایی ، آرمین شایانپور ، محمد مهدی شرافت پیما

مساحت پروژه: 14300متر مربع

تاریخ تکمیل طراحی/پروژه: 1398

موقعیت پروژه: تهران

وضعیت پروژه: مسابقه محدود

 

کارفرما: شرکت توسعه مسکن ایران

پرزانته معماری: ایماژ پلاس


توضیحات پروژه مجتمع تجاری اداری جردن

 

ساختمان تجاری و اداری جردن در سال 90 در خیابان نلسون ماندلا شروع به ساخت شد. پس از اجرای اسکلت با توجه به آنکه نیاز های کارفرما را برای خاص بودن این پروژه در منطقه بر آورده نکرده است به مسابقه ای محدود گذاشته شد.

ساختمان تجاری اداری جردن دارای 5 طبقه پارکینگ در زیر زمین و 8 طبقه به روی زمین میباشد که از این 8 طبقه طبقات همکف و اول به عنوان طبقات تجاری و مابقی به عنوان طبقات اداری در نظر گرفته شده اند.

مجتمع تجاری اداری جردن

خواسته های مسابقه

نیاز کارفرما در مسابقه مجتمع تجاری اداری جردن ، ابتدا توجه به سازه اجرا شده و عدم تغییر در آن بود و سپس طراحی معماری که ضمن پاسخگو بودن ،  معماری داشته باشد تا طراحی نما ساختمان تجاری و اداری جردن را به نمادی در خیابان آفریقا تبدیل کند.

روند طراحی

در مرحله بعدی طراحی نما ساختمان تجاری اداری جردن مسائلی همچون اجرایی بودن طرح ، هزینه مناسب اجرا و ماندگاری طرح نیز مدنظر قرار گرفت. همین مساله باعث انتخاب پنل های آلومینیومی به عنوان مصالح اصلی در طراحی این ساختمان شد.

با توجه به اداری بودن بخش عمده ساختمان و شمالی بودن زمین آن و همچنین نورگیر بودن ساختمان از چهار جهت در راستای کاهش افزایش دما در تابستان و نیز کاهش خیرگی توسط نور خورشید در زمستان سعی بر محدود کردن سطوح شفاف به مقدار مورد نیاز کردیم.

مجتمع تجاری اداری جردن

طراحی نما ساختمان تجاری اداری جردن در قالب چهار آلترناتیو در دفتر معماری ایماژ طراحی شد. این چهار آلترناتیو با استراتژی های مشترک یعنی پاسخگویی به نیاز های اقلیمی، اجرایی بودن طرح ، سرعت بالای اجرا ، عدم نیاز به نیروی متخصص در اجرا ، تبدیل کردن ساختمان به یک ساختمان شاخص در خیابان افریقا و همچنین مهمتر از همه پاسخگویی به واحد های اداری و برآورده کردن نیازهای کاربران این ساختمان طراحی شد.

پدر آخر دو آلترناتیو به عنوان آلترناتیو های نهایی برای مسابقه محدود طراحی نما ساختمان تجاری اداری جردن ارائه شد. برای دیدن آلترناتیو دوم اینجا کلیک کنید.

مجتمع تجاری اداری جردن

اشتراک گذاری: