راه آهن تهران تبریز

طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری
طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری

اطلاعات پروژه

مسابقه بازآفرینی محور شهري؛ طراحی شهری فضاي فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز

معماران مسئول: نوید تولایی ، آرمین شایانپور ، محمد مهدی شرافت پیما

تاریخ تکمیل طراحی/پروژه: 1397

وضعیت پروژه: مسابقه

پرزانته معماری: ایماژ پلاس


توضیحات پروژه

مسیر راه آهن تهران تبریز با مسافتی به طول حدودا 8 کیلومتر از میدان قلعه مرغی شروع شده و تا کارگاه های شاد آباد ادامه پیدا می کند. در طول این مسیر با اتفاقات شهری گوناگونی رو به رو می شویم ، از بافت متراکم کاملا مسکونی گرفته تا بازار مبل یافت آباد و در نهایت کارگاه های آهن بری.

این مسابقه به عنوان یک مساله در قالب طراحی شهری از اهمیت زیادی در دفتر معماری ایماژ برخوردار بود . مسیر مورد نظر برای طراحی شهری به سه بخش با توجه به کاربری های عمده موجود در آن بخش ها تقسیم شده. این تقسیم بندی جهت پیدا کردن کمبود های هر محل در طراحی شهری و تزریق کاربری های مورد نیاز هر بخش با توجه به کاربری موجود خودش انجام شده است.

طراحی شهری

روند طراحی مسابقه

آنچه در نگاه اول قابل توجه است وجود مشاغل مختلف و بزرگ در میانه این مسیر است . در طراحی شهری این بخش با ایجاد فضای مناسب و امن رفت و آمد ، می توان باعث بالا رفتن انگیزش و سهولت در بالا بردن امار اشتغال در این محله شد. لازمه این کار قبل از هر چیزی برقراری ارتباطی مناسب به صورت طولی و عرضی در این محدوده می باشد. ایجاد مسیر های عرضی در تقاطع خیابان های رو به روی هم در این مسیر باعث ایجاد گره های شهری متعدد در طراحی شده است.

طراحی شهری

طراحی شهری

با توجه به فشردگی بافت این محله با کمبود برخی کاربری ها و کیفیت ها مانند فضاهای خدماتی، مذهبی، فرهنگی و … مواجه می شویم . این امر در طراحی شهری این فضا فرصت مناسبی جهت ایجاد شغل و پاسخگویی به نیاز های منطقه با استفاده درست از مسیر موجود می باشد.

ایجاد فضا های جمعی و فرهنگی در طراحی شهری این مسیر ضمن بالا بردن میزان اشتراک افراد در محله باعث بالا بردن امنیت این مسیر در ساعات مختلف می شود. آنچه در این محله قدیمی جای خالی آن حس می شود، هویت است.

طراحی شهری

اشتراک گذاری: